Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Porcovali koně, telata, kradli auta

Jihočeští kriminalisté obvinili bandu zlodějů, na svědomí mají minimálně 95 útoků.  

Jihočeští kriminalisté obvinili v uplynulých dnech bandu zlodějů, která po kraji kradla, co se dalo. Zájmem zlodějů byly automobily, náhradní díly, motorová nafta, ale také zvířata.  Kriminalisté čtyřem obviněným napočítali 93 útoků na majetek, převážně krádeží, ale také poškozování cizí věci či maření výkonu úředního rozhodnutí.

Mezi obviněnými jsou dva Jihočeši ze Strakonicka ve věku pětatřiceti let, dvaačtyřicetiletý muž z Valašského Meziříčí a pětatřicetiletý muž z Chomutovska. Krádeží se dopouštěli většinou formou spolupachatelství.  Dva z obviněných jsou již ve výkonu trestu.

Zlodějská parta odcizila například v únoru 2014 v Českém Krumlově automobil VW Transportér, v Českých Budějovicích automobil VW Golf variant, v obci Kámen dodávkové vozidlo Mercedes-Benz. Nebáli se ani vloupání a tak v rekreačním areálu u rybníka Milava odcizili z objektu motorovou část z hasičské stříkačky, keramické talíře, plechové pekáče. V případě této skupiny skutečně platí rčení, že na co sáhli tak ukradli. V listopadu roku 2014 odcizili v zemědělském areálu u Doubravic z traktorů motorovou naftu.

Parta se neštítila ani krve a tak kradli také telata býčků. V listopadu 2014 ukradli ze zemědělského družstva u Čičenic dvě telata, skot převezli k jednomu z nich, býčky zabili, rozporcovali a maso prodali. Další býčky ukradli v Čížové. V Krči odcizili čtyři telata, a když už byli v areálu družstva, sebrali také speciální kýble k napájení telat a naftu z traktorů. Ve zvířatech viděli pravděpodobně jen maso a peníze a tak v únoru 2015 u Ražic z pastviny ukradli také koně plemene Hafling. Půl kilometru od pastviny, pravděpodobně „aby měli klid na práci“ jej usmrtili, vyvrhli, odřezali mu nohy a hlavu, maso pak prodali.

Sami kriminalisté krádeže skupiny hodnotí jako velmi rozsáhlou trestnou činnost, kterou prováděli i ve Středočeském, Plzeňském kraji a také na Vysočině.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, krpc.pio@pcr.cz

23. ledna 2016

 

vytisknout  e-mailem