Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Popletený senior jel dálnicí v protisměru

KRAJ: Zmateného šoféra vypátral vrtulník letecké služby. 

Dnes krátce po jedenácté hodině přijali policisté na tísňové lince několik oznámení o jízdě v protisměru na dálnici D1. Nebezpečného počínání si šoféři prvně povšimli již na 223. kilometru ve směru do Brna, přičemž starší řidič jel protisměrem v rychlém pruhu. Šťastnou náhodou nedošlo k žádné fatální srážce. Strážci zákona na místo neprodleně vyslali všechny dostupné policejní hlídky, které pak pohotově uzavřely dálnici. Závažnost celé situace pak podtrhoval i urgentní vzlet vrtulníku letecké služby, což se nakonec vyplatilo. Zanedlouho totiž piloti helikoptéry spatřili nejistě jedoucí bílou Felícii nedaleko dálnice. Hlídka pak devětaosmdesátiletého seniora zastavila až ve Slavkově u Brna. Policistům pak popletený šofér vůbec nedokázal vysvětlit, jak se na dálnici v protisměru dostal. Původně si totiž vyjel jen na krátkou projížďku za svým synem do vedlejší vesnice. Nakonec ale skončil ztracený neuvěřitelných sedmdesát kilometrů daleko od domova.

Podle prvotních informací měl řidič projet po dálnici v protisměru alespoň deset kilometrů. Nyní tak bude muset počítat s trestním stíháním pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. V případě odsouzení mu tak hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. V souvislosti v prošetřování tohoto trestného činu žádáme řidiče, kteří byli svědky nebezpečné jízdy, aby neprodleně zavolali na tísňovou linku 158. Případně se také mohou přímo obrátit na policisty z dálničního oddělení Ivanovice na Hané na telefonním čísle 974 639 760.

Pokud vidíte, že proti Vám jede vozidlo v protisměru, okamžitě sjeďte do pravého jízdního pruhu, zpomalte a zapněte výstražná světla. Pokud Vám to situace dovolí, bezodkladně volejte tísňovou linku 158 a operátorovi sdělte, kde se právě nacházíte. Včasnou a pohotovou reakcí totiž můžete zachránit nejen vlastní život.

por. Bc. Petr Vala, 21. května 2020.

vytisknout  e-mailem