Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Popíjeli a pak řídili, někteří i bez světel a v protisměru

VYŠKOVSKO: Během prodlouženého víkendu se popíjení nevyplatilo hned několika řidičům. 

Dvěma ženám a třem mužům museli policisté na Vyškovsku zakázat další jízdu. Měli totiž pozitivní dechové zkoušky. V sobotu v brzkých ranních hodinách upoutal pozornost bučovických policistů řidič za volantem volkswagenu, který jel v Letonicích bez rozsvícených světel a ještě v protisměru. Na výzvu k zastavení nereagoval a pokusil se hlídce ujet, avšak bezvýsledně. Veškerou spolupráci však odmítal a tak ho policisté museli předvést k prokázání totožnosti. Ani na služebnu se však výtečníkovi nechtělo a začal klást aktivní odpor. Muži zákona tedy použili donucovací prostředky. Jedenatřicetiletému řidiči naměřili 1,76 promile alkoholu. U soudu se bude zodpovídat z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Sobotní noci pak bučovická hlídka narazila v Bohatých Málkovicích na řidičku, jejíž výsledek dechové zkoušky byl 0,72 promile. Její přestupek bude řešit správní orgán, kde ji čeká krom tučné pokuty i zákaz řízení.

Stejně tak i přestupky dalších tří řidičů z včerejšího dne poputují ke správnímu orgánu. V brzkých ranních hodinách kontrolovali dopravní policisté ve Vyškově řidiče fabie. Tomu naměřili půl promile alkoholu. Strážníci vyškovské městské policie narazili asi půl hodiny po půlnoci na muže za volantem seatu, který měl v krvi 0,9 promile. A v noci neprošla policejní kontrolou v Rousínově řidička. Odborný přístroj jí naměřil bezmála půl promile.

por. Mgr. Alice Musilová, 3.1.2018

vytisknout  e-mailem