Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Pondělí na Rychnovsku

Alkohol v ordinaci?  

Policisté na Rychnovsku šetří přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomániemi. Na tísňovou linku 158 bylo včera oznámeno, že v ordinaci jednoho zdravotnického zařízení na Rychnovsku ordinuje lékař, který podle oznamovatele je pod vlivem alkoholu. Na místo okamžitě vyjela hlídka policistů. Lékař však odmítl dechovou zkoušku a stejně odmítavý postoj zaujal i k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem žilní krve.
 Rychnovšti policisté šetří případ podvodu.
Policejní hlídky na silnicích rychnovského regionu v rámci běžné kontroly zjistily řadu přestupků v dopravě. Dva řidiči usedli za volant vozidel, jejichž technický stav nevyhovuje provozu automobilů na komunikacích. Tři šoféři nerespektovali zákazové a příkazové značky. Najeli do míst, kam právě dopravní značka jasně řidičům zakazuje vjíždět se všemi motorovými vozidly. Další hříšník, který uvízl v síti týnišťské policejní kontroly, nerespektoval značku „Stůj, dej přednost v jízdě“. Tím se provinil proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Posledním přestupkem v pondělní dopravě byla neúplná výbava vozidla. I přes rozsáhlé informace v závěru roku ohledně nových lékárniček policisté poslední lednový den zastavili vozidlo, kde nebyla vůbec žádná autolékárnička.
V pondělí krátce před půlnocí se na rychnovskou policii obrátila žena, která tvrdila, že jí přítel odcizil 700 korun.
Další přestupek proti majetku šetří policisté na půdě jedné z rychnovských škol. Z lavice si totiž neznámý lapka vzal mobilní telefon.
Týnišťští policisté se vložili do sporu dvou mladíků. Jeden z nich si totiž stěžuje na opakované slovní i fyzické útoky od stejně starého „kamaráda“.
Tísňová linka158 na operačním středisku v Rychnově nad Kněžnou za pondělní ch čtyřiadvacet hodin zazvonila třiatřicetkrát. Pouze v 15 případech se jednalo o informace, které policie zpracovala. Zbývajících 18 telefonátů se netýkalo policejní práce.
 
pprap. Šárka Ehlová
1.února 2011

vytisknout  e-mailem