Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pomozte při pátrání

MĚLNICKO -Pachatel se vloupal do kůlny. 

Policisté Obvodního oddělení Lužec nad Vltavou řeší případ krádeže, ke které došlo v pondělí 14. května 2018 v době od 5:00 hodin do 15:30 hodin v obci Spomyšl. Neznámý pachatel odstranil řetěz s visacím zámkem ze dveří a vloupal se do kůlny u domu. Odsud odcizil jízdní kolo, benzínou pilu a benzínovou elektrocentrálu. Majiteli způsobil škodu za téměř 10 000, - Kč. 

Aby se podařilo zloděje, zjistit a následně dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události. Jakékoli indicie, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele, je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení Lužec nad Vltavou nebo telefonem na jejich telefonním čísle  974 876 770. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

Policie ČR znovu upozorňuje občany, aby zabezpečili lépe svůj majetek! Neuzamčené a volně přístupné prostory jsou velkým lákadlem pro nenechavce. Převážně garáže, zahradní domky, kůlny jsou magnetem pro zloděje. Je dobré investovat do pořádného zámku. Čas, který zloděj potřebuje k překonání zámku, vyplývá z jeho bezpečnostní třídy. Je logické, že pachatelé volí raději objekty, do kterých se dá vniknout rychle a za pomoci jednoduchého nářadí. Protože prakticky neexistují bezpečnostní garážová vrata, je moudré chránit garáž elektronicky. Doporučujeme magnetická a pohybová čidla napojená na domovní alarm. Od věci není také zabezpečení věcí uvnitř. Vhodné je použít samostatné zajištění sezonních pneumatik, jízdních kol, či motocyklu.

por. Mgr. Markéta Johnová
tisková mluvčí P ČR Mělník
15.5.2018       

vytisknout  e-mailem