Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pomozte odhalit člověka, který střílí na zvířata

BEROUNSKO – Kontaktujte vyšetřovatelku kriminální policie. 

Berounští policisté prošetřují případ týrání zvířete, ke kterému došlo na začátku měsíce května letošního roku v obci Bubovice. Pachateli za tento přečin hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Zatím neznámý pachatel zvlášť surovým způsobem, nezjištěnou střelnou zbraní (vzduchovou pistolí), na neznámém místě v katastru obce Bubovice postřelil kocoura plemene bengálská kočka. Celkem zvíře zasáhly tři střely, které mu způsobily vážná zranění. Kocour byl následně majitelem převezen k veterinárnímu lékaři, kde bylo zvíře operováno a muselo mu být odstraněno pravé oko. Účet za léčbu přesáhl dvanáct tisíc korun.

Vzhledem k tomu, že kriminalisté předpokládají, že se nejedná o jediný případ, kdy bylo v této oblasti zraněno, nebo usmrceno zvíře, žádají další poškozené, aby se přihlásili na službu kriminální policie a vyšetřování v Berouně.

Také bychom touto cestou chtěli oslovit i případné svědky, kteří by svým svědectvím mohli přispět k odhalení totožnosti výše zmiňovaného pachatele.

Jakékoliv informace k případnému pachateli můžete sdělit osobně na Územní odbor policie Beroun, oddělení hospodářské kriminality, nebo můžete kontaktovat vyšetřovatelku případu na telefonním čísle 974 872 470. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Na stejné telefonní číslo se mohou obrátit i majitelé dalších zvířat z katastru obce Bubovice, kterým bylo tímto způsobem na jaře tohoto letošního roku ublíženo, nebo byla dokonce usmrcena.

Děkujeme za spolupráci.

nprap. Michaela Nováková
P ČR  Kladno
19. června 2020

Odkazy do noveho okna

zraněný kocour

zraněný kocour 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem