Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pomohla DNA i otisky prstů

Několik měsíců pátrali kriminalsité po pachatelích vloupání do domu v obci Plazy 

Zloději využili nepřítomnosti majitelů o prázdninách a do domu se vloupali. Odnesli si elektroniku, peníze, oblečení i zlaté šperky. Hodnota odcizených věcí dosáhla téměř čtvrt milionu korun. Další škoda vznikla na poškození dveří a vybavení domu, ta se vyšplhala na pětadvacet tisíc korun.

Kromě pátrání po odcizených věcech se kriminalisté zaměřili i na okruh osob, které mohly vědět o nepřítomnosti majitelů. Právě tato cesta se ukázala být správnou a nakonec dovedla kriminalisty k pachatelům. Za vloupání do domu stál příbuzný a několik jeho kamarádů. Na místě vloupání pečlivě pracoval kriminalistický technik, který zajistil částečné otisky prstů i biologický materiál. Právě zajištěné stopy přinesly definitivní důkaz, že mají kriminalisté správné osoby. U podezřelých osob byla nalezena shoda s otisky prstů i profilem DNA.

V pátek vyšetřovatelka sdělila podezření ze spáchání trestného činu krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci třem mužům ve věku devatenáct, třicet dva a šestatřicet let. Nejstarší z mužů se vloupání dopustil jen několik měsíců po pravomocném odsouzení za podobnou trestnou činnost. Všem pachatelům teď hrozí pětiletý trest odnětí svobody.

 

4. 2. 2013

por. David Schön

 

vytisknout  e-mailem