Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Pomoc uprchlíkům z Ukrajiny

Ms kraj - informace k pomoci lidem z Ukrajiny 

Nově příchozí občané Ukrajiny mohou do ČR vstoupit v rámci bezvízového styku. Všichni cizinci musí splnit do tří dnů od vstupu do ČR svou registrační povinnost a po 90 dnech pobytu potřebují vízum.  Pro snadnější vyřizování všech těchto náležitostí bylo také v našem kraji zřízeno Krajské asistenční centrum pro uprchlíky z Ukrajiny. Od úterý 8. 3. 2022 bude přesunuto do areálu Černé louky v Ostravě a bude v provozu 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Do pondělí 7. 3. 2022 mohou lidé z válkou zasažené Ukrajiny využívat k registraci objekt Červeného kříže v Ostravě.

Informace k této problematice,  registraci a kontakty k pomoci občanům Ukrajiny jsou zveřejněny na internetových stránkách Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Podrobné informace naleznete na adrese:https://www.msk.cz/kraj/ukrajina/index.html a co se týká nabídky zaměstnání v Ms kraji - prace@msk.cz. 

Telefonní linky pomoci

Pro ukrajinské občany zřídilo Ministerstvo vnitra ČR telefonickou linku, která funguje nonstop: +420 974 801 802 a e‑mail: ukrajina@mvcr.cz.

Krajský úřad zřídil bezplatnou informační telefonickou linku pomoci 800 720 210, kde občanům poradí jak postupovat, pokud nabízí pomoc. V provozu je denně od 7:00 do 19:00 hodin.

Zdravotnické informace pro občany Ukrajiny jsou dostupné na bezplatné telefonní lince 420 226 201 221, volba číslo 8.

Další informace k této problematice jsou také zveřejněny a aktualizovány na stránkáh MV ČR

Informace pro ukrajinské občany na území ČR v návaznosti na ruskou agresi na Ukrajině - Ministerstvo vnitra České republiky (mvcr.cz)

Psychologická pomoc pro občany - válka na Ukrajině - Ministerstvo vnitra České republiky (mvcr.cz)

Moravskoslezští policisté jsou připraveni všem příchozím cizincům pomoci. Předávají přijíždějícím migrantům také letáky s informacemi k registraci a možnosti ubytování v jejich jazyce, a to ať již ve vlacích či při silničních kontrolách.  Policisté jsou i na exponovaných nádražích, kde jim pomáhají ve velmi nelehké životní situaci, když přijíždí humanitárním vlakem. Někteří občané Ukrajiny využívají na několik hodin i ubytování ve Vyšních Lhotách, kde jsou za pomoci hasičů přepravováni.

Ostatní cizinci mohou i nadále své záležitosti standardně vyřídit na cizinecké policii na oddělení pobytových agend v Ostravě, Frýdku-Místku v době úředních hodin Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - Policie České republiky.

                                                                                                                                                         mjr. Pavla Jiroušková

                                                                                                                                                                5. 3. 2022

Odkazy do noveho okna

1 pomoc vlak

1 pomoc vlak 

Detailní náhled

2 asistenční centrum Červený kříž

2 asistenční centrum Červený kříž 

Detailní náhled

3 pomoc vlak2 (2)

3 pomoc vlak2 (2) 

Detailní náhled

4 pomoc vlak2

4 pomoc vlak2 

Detailní náhled

vlak pomoc

vlak pomoc 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem