Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Pomoc a podpora přímo v terénu

KRAJ - Společným jednotkám zasahujícím v rámci opatření na hranicích přijeli vyjádřit podporu také psycholog a armádní kaplan. 

O podpoře zasahujícím jednotkám policistů, vojáků a celníků, ať již z řad obyvatelstva nebo od firem působících v regionu Libereckého kraje, ale i daleko za jeho hranicemi, jsme vás již několikráte informovali. Článek můžete najít zde. Kromě materiální podpory se členům jednotek působících v rámci opatření na hraničních přechodech dostalo také podpory poněkud odlišnější, neméně však důležité.20200325_103942.jpg
Ve středu 25. března totiž naše kolegy přijeli navštívit policejní psycholog a armádní kaplan.

O tom, že opatření trvající dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu, ve stejném koloběhu již několikátý den po sobě, s sebou přináší zkoušku nejen využívané techniky, ale především klade důraz na odolnost jednotlivců působících v exponovaných oblastech, nemá smysl dlouze hovořit. Je to totiž neoddiskutovatelným faktem. Podpora ze strany obyvatelstva směřující k práci ozbrojených složek státu, ať je jakákoli a při jakékoli příležitosti, vyjadřuje nejen jistou míru solidarity a pochopení, ale prokazuje tím tak i účelnost s vynakládáním sil a prostředků k ochraně života a zdraví občanů naší země. Vstříc policistům, vojákům a celníkům to vysílá jasné pozitivní stanovisko. I onu nezbytnou dávku té profesní psychologické podpory přijeli na hranice mužům a ženám v uniformách vyjádřit právě také policejní psycholožka z Oddělení psychologických služeb Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, kpt. Mgr. Jana Blažková a vojenský kaplan 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany Liberec, kpt. Petr Šabaka.

Oba profesionálové se svými kolegy podrobně probrali palčivá témata jak v takovýchto situacích čelit mimořádné zátěži. Jak být stoprocentně připraven nejen po stránce psychické, ale také fyzické. A v duchu hesla „doufej v nejlepší a očekávej nejhorší“ být přese všechno stále zosobněním pořádku, bezpečnosti, zodpovědnosti, stability a odolnosti.
Náročná může být služba vlasti, ale nezapomínejte: „Jsme v tom společně!

25. března 2020
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem