Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Opilý řidič, rychlá jízda i předjíždění na plné čáře

BLANENSKO, BRNO-VENKOV:Policistům pomáhal v dohledu nad silnicemi severně od Brna vrtulník. 

Tři případy předjíždění na plné čáře, množství pirátů silnic nedodržující předepsané rychlosti a jeden řidič pod vlivem alkoholu. To je jen část výsledků dopravně bezpečnostní akce, která se uskutečnila v okresech Blansko a Brno-venkov v pondělí 13. července. Sedmačtyřiceti policistům z obou okresů při ní pomáhal i vtulník letecké služby Policie České republiky. 
 
Policisté během akce v obou okresech zkontrolovali celkem 268 vozidel, u šedesáti osmi řidičů byl zjištěn nějaký přestupek. Za přestupky uložili pokuty v celkové výši 52 tisíc korun. Čtyři přestupky budou dále řešeny ve správním řízení.  Na Blanensku policisté zastavili jednoho řidiče pod vlivem alkoholu, u něhož  dechová zkouška ukázala 1,19 promile alkoholu v dechu. Pětatřicetiletý řidič je tak podezřelý ze spáchání trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky.
 
Díky vrtulníku se podařilo zaznamenat také tři případy předjíždění na plné čáře, a to v úseku silnice Kuřim-Čebín v okrese Brno-venkov. Dva řidiče policisté zastavili ihned, jeden ujel, ale jeho přestupek se bude dál šetřit na základě záznamového zařízení vrtulníku.
 
Z nejvyšších naměřených rychlostí to bylo v obci, kde je povolená rychlost 50 km/h, 83 km/h. Mimo obec, v úseku s povolenou devadesátikilometrovou rychlostí, jel jeden z řidičů 122 km/h. U víc jak deseti řidičů bylo při kontrolách zjištěno, že nepoužívají bezpečnostní pásy.
      

vytisknout  e-mailem