Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Policistovi naslouchali středoškoláci, čtvrťáci a páťáci ze ZŠ

Hradecko – Přednášky na důležitá témata  

V průběhu pondělí, středy a čtvrtka (5., 7. a 8. března 2012) navštívilo hradeckou policii pět skupin žáků základních a středních škol. Celkem 85 posluchačů vyslechlo přednášky na téma šikana, trestná činnost mládeže, chování v krizových situacích, rizika virtuální komunikace, problematiky návykových látek.

V pondělí a ve čtvrtek vždy o půl jedné, shodně jako v předchozích měsících, navštívili preventivně informační centrum žáci prvních ročníků Odborného učiliště Hradec Králové 17. listopadu. K nim policista promlouval na závěrečné – čtvrté téma, kterým byla trestná činnost mládeže, chování v krizových situacích a okrajově problematiku návykových látek. Jednalo se o poslední téma série 16 přednášek pro žáky prvních ročníků učiliště, kdy celkový počet posluchačů při těchto byl rovných 300. S žáky i pedagogickým personálem byla dobrá spolupráce a vzhledem k všestranné spokojenosti byla naplánována série přednášek pro druháky z téhož učiliště.

V ranních hodinách středy 7. března do přišli do centra žáci 4. třídy Základní školy Štefánikova. Tito projevili zájem o přednášku na téma rizik virtuální komunikace. V průběhu téměř 120 minut si vyslechli informace o bezpečné komunikaci nejen na sociálních sítích, ale i na e-mailu nebo chatu.

Odpoledne téhož dne k hradeckým policistům zavítali žáci SOŠ a SOU Hradec Králové, ul. Hradební, kteří jsou ubytováni v Domově mládeže školy. Těmto preventista společně s vyšetřovatelem Služby kriminální policie a vyšetřování Hradec Králové zabývajícím se problematikou návykových látek přednášel důležité informace právě na „TOXI“ téma. Hovořeno bylo o negativních jevech, které s sebou užívání drog přináší, nebo jak vyšetřování této problematiky probíhá.

Ve čtvrtek hodinu předpolednem Preventivně informační centrum hradecké policie navštívili žáci 5. třídy Základní školy Nový Hradec Králové. S těmi policista debatoval na téma šikany. Mluvilo se o té „klasické“ formě šikany, i o kyberšikaně. Policista především žákům sdělil co dělat, kdyby se náhodou stali obětí šikany, nebo kdyby byli svědky takového jednání. Upozorněni byli také na to, že s různou formou šikany se mohou setkat téměř všude.

Fotogalerie ke zhlédnutí zde…

Více informací k bezpečné virtuální komunikaci naleznete zde:

www.seznamsebezpecne.cz
www.e-bezpeci.cz
www.saferinternet.cz

Partner královéhradecké policie ve tvorbě informačních materiálů k rizikům virtuální komunikace je Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Čtěte také:

Besedy v Ostroměři – článek z preventivní akce na Jičínsku
Preventivní přednášky nejen na hradecké policii – článek z preventivní akce na Hradecku
Beseda spojená s exkurzí - článek z preventivní akce na Jičínsku

nprap. Jan Čížkovský
12. března 2012
foto PČR
 

vytisknout  e-mailem