Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policisté zjistili několik řidičů pod vlivem drog

PRAHA VENKOV - JIH - Nyní mohou skončit ve vězení až na 1 rok 

To že alkohol a drogy za volant nepatří, víme snad všichni. Nejméně však 3 řidiče z Prahy jih to příliš netrápilo a všichni usedli za volant pod vlivem drog, a to konkrétně pod vlivem THC a amfetaminu/metamfetaminu.

V pondělí 27. prosince krátce po poledni zastavili policisté 36letého muže, který jel se svým vozidlem Škoda Octavia v obci Radlík po ulici Pražská. Policisté muže vyzvali k podrobení se testu na alkohol a drogy. Orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu ukázala negativní výsledek, ale test na drogy vyšel pozitivní na THC a amfetamin/metamfetamin.

Dalšího řidiče zastavili policisté ten samý den, ve večerních hodinách v obci Vrané nad Vltavou.  Dvaatřicetiletý muž byl taktéž vyzván k podrobení se testu na alkohol a drogy, který ukázal taktéž pozitivní výsledek a to na stejné látky jako test u 36letého muže.

O den později, tedy 28. prosince 2021 zastavili policisté z Oddělení hlídkové služby 41letého muže, a to v Kamenici. I u něj policisté provedli zkoušku na alkohol a drogy, kdy test na drogy vyšel pozitivní na stejné látky jako u obou výše zmíněných mužů.

Všichni řidiči se následně podrobili odběru biologického materiálu v nemocnici. V případě, že se prokáže, že řídili pod vlivem drog, mohou za ohrožení pod vlivem návykové látky skončit až na 1 rok ve vězení nebo mohou být potrestáni peněžitým trestem či zákazem činnosti řízení motorových vozidel.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
31. prosince 2021

vytisknout  e-mailem