Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policisté zatím neznají totožnost mrtvých mužů

Berounští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc 

Mrtví lidé, kteří nikomu nechybí


 

Berounští kriminalisté stále pátrají po totožnosti tří osob. Ty byly v minulosti nalezeny mrtvé.

Letos v prosinci tomu bude 14 let, co byl u silnice naproti lomu Velká Amerika objevený muž s dvěma průstřely hlavy. Dodnes nikdo neví, o koho šlo a odkud byl. Je nejstarší neidentifikovanou mrtvolou, kterou vedou ve svých záznamech policisté z Berouna.

 

Nelítostná poprava

„V tomto případě šlo o klasickou popravu. Byl to cizinec. Měl ruce svázené za zády opaskem se stříbrnou přezkou s vyobrazením hlavy řeckého gladiátora a před zastřelením pistolí ráže 7x65 ho asi mučili,“ říká kriminalista Radek Lancinger.

Mladý muž ve věku 25 až 30 let pocházel zřejmě z bývalého Sovětského svazu. „Nedlouho poté byl nalezený stejným způsobem zastřelený muž u Hýskova. Zjistili jsme, že to byl Ukrajinec, protože se u něj v kapsičce našel zmuchlaný papírek s telefonními čísly, který mu pachatelé zapomněli sebrat a totožnost oběti jsme odhalili,“ dodává berounský policista.

Další dosud bezejmenný muž zemřel přirozenou smrtí. Přesto i jeho příběh je opředený tajemstvím.

„Byl nalezen v říjnu roku 2000 u vodojemu v katastru obce Mořinka. Příčinou smrti bylo srdeční selhání,“ uvádí Lancinger. Muže středních let vidělo na zmíněném místě několik lidí již den před nálezem.

V kapse jeho oblečení byl dózický klíč, 33 korun a jízdenka z autobusu. Policisté podle ní dokonce vypátrali řidiče, který ho přivezl linkou z Černošic, ale k žádnému výsledku to nevedlo.

Ani tohoto muže ve věku kolem 45 let nikdo nepostrádá. „Na devadesát procent šlo také o cizince z Východu,“ vysvětluje důvod, proč nikomu nechybí, Lancinger.

 

Sebevražda z Hlásné Třebaně

Nejmladší případ je ze září 2008 z Hlásné Třebaně. Tam objevili tělo oběšeného muže. „Visel tam už zhruba týden, protože měl obličej napadený několika generacemi muších larev,“ přibližuje nepříliš přitažlivou stránku svého povolání kriminalista.

V tomto případě už byla odebrána DNA a porovnána s vzorky pohřešovaných osob. Opět bez úspěchu.

„Stejně jako se pohřešuje někdo, koho my nikdy nenajdeme, tak je zvláštní, že se najde mrtvola někoho, koho nikdo nehledá,“ říká berounská policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Přitom člověk nemusí být na světě úplně sám, aby jeho zmizení nikoho nezajímalo.

Dokládá to i případ z Chrustenic, kam si na obecní úřad pro sociální dávky pravidelně dojížděl muž zbavený svéprávnosti. „Ozval se nám starosta obce, která mu dělala opatrovníka, že si najednou pro peníze nejezdí,“ vzpomíná Lancinger. V Brně se pak u nádraží našla mrtvola v značném stadiu rozkladu a brněnští policisté udělali s pomocí lebky rekonstrukci obličeje.

„Časem se ukázalo, že by to mohl být náš pohřešovaný. Sháněli jsme jeho sestru, abychom mohli udělat stěry pro určení DNA. Ona nám řekla, že už před dvěma lety za ní přišla v Praze bezdomovkyně a tvrdila jí, že zná jejího bratra, který právě umřel. Ona tomu nevěřila a vyhodila jí. Ovšem nikomu o tom neřekla,“ líčí lhostejnost berounský kriminalista.
 

Policisté žádají veřejnost, aby jakékoliv informace vedoucí ke ztotožnění neznámých mrtvých mužů sdělili kriminalistům v Berouně na tel. 974 872 447 nbo na linku 158.


 

                                                                                                                                                                     Jaroslav Pešice

                                                                                                                                                                        týdeník 5+2
 

 

mrtvola okr. Beroun.jpgmrtvola okr. Beroun.jpg
mrtvola okr. Beroun.jpgmrtvola okr. Beroun.jpg
mrtvola okr. Beroun.jpgmrtvola okr. Beroun.jpg

vytisknout  e-mailem