Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté zakročovali proti opilé ženě

ČESKÁ LÍPA - Předtím napadla matku a sestru. 

     V tomto týdnu si převzala usnesení o zahájení trestního stíhání pro tři násilné trestné činy 26 letá žena z Českolipska. Obviněná se jedné červnové noci vrátila domů z restaurace opilá a když ji její matka požádala o to, aby se nechovala hlučně, napadla ji. Mladá žena ji nejprve velmi vulgárními výrazy začala urážet, potom se na ni vrhla a tloukla ji rukama po hlavě a po těle,  také jí  i vytrhla chomáč vlasů. Podobně napadala i svou o pět let mladší těhotnou sestru, se kterou bydlí ve společné domácnosti.  Oběma ženám přitom vyhrožovala zabitím a demolovala zařízení bytu. Napadené ze strachu přivolaly na pomoc strážníky i policisty, což útočnici ještě více rozdráždilo. I policistům  hrozila, že je zabije. Strkala do nich a jednoho z nich dokonce kopla.  Hysterickou ženu museli nakonec zdravotníci za asistence policistů převézt do psychiatrické léčebny. Před tím, než se jim  podařilo usadit  ji do sanitního vozu, ještě stačila vykopnout vchodové dveře panelového domu. Za trestné činy ublížení na zdraví (kterého se dopustila na matce), násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci podle § 197a a útoku na veřejného činitele jí hrozí až tři roky odnětí svobody.  

 

Policejní hlídku ignoroval

     Včera kolem 9.30 hodin stavěli policisté při dopravně bezpečnostní akci v Hamru na Jezeře řidiče motorového vozidla značky Škoda Pick-up. Muž za volantem ale místo zastavení hlídku elegantně objel a pokračoval v jízdě dál. Možná, že si myslel, že je tím vše vyřízené, mýlil se ale. Policisté muže dostihli v Liberecké ulici, kde ho podrobili mimo jiné kontrole na alkohol. Ukázalo se, že má v dechu 2, 18 promile.  Trestní stíhání pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky ho proto nemine.

 

Motocyklistka utrpěla těžké zranění

     Včera kolem 18.40 hodin projížděla 43 letá cyklistka na motocyklu Yamaha 1100 od Stružnice na Českou Lípu, přičemž se u Stružnice dostatečně nevěnovala řízení a nevšimla si, že před ní jedoucí osobní automobil značky Škoda Felicia zastavil v křižovatce za účelem odbočení vlevo. Motocyklistka nejprve narazila do jeho zadní části, následně ztratila kontrolu nad řízením a přejela do vedlejšího jízdního pruhu, kde se čelně střetla s osobním vozidlem značky Renault Scenic. Žena pak přeletěla přes řidítka motocyklu a dopadla na vozovku, přitom utrpěla těžké poranění nohy, se kterým byla transportována do liberecké nemocnice.

 

vytisknout  e-mailem