Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Policisté zajistili 9 cizinců na letišti Praha – Ruzyně.

Policisty inspektorátu cizinecké policie, Ředitelství služby cizinecké policie byla, provedena na vnitřní schengenské hranici pobytová kontrola, při které bylo zjištěno celkem 8 cizinců (1x TUR, 1x IRN a 6x SYR), kteří přicestovali na území České republiky na padělané doklady nízké kvality zpracování nebo zneužili doklad jiné osoby. 

Tento týden se jedná již o druhý případ. V úterý přicestoval občan Sýrie, který se při pobytové kontrole prokázal policistům padělaným průkazem totožnosti občana Řecké republiky.
S cizinci bylo zahájeno správní řízení za účelem správního vyhoštění.

Všech 9 cizinců rovněž přicestovalo na území České republiky v rozporu s ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, kdy neplnili povinnost před vstupem na území vyplnit Příjezdový formulář.
Dalším šetřením bylo zjištěno, že zároveň letecká společnost zřejmě porušila ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví. To ukládá dopravcům provádějícím mezinárodní přepravu osob, kteří dopravují osoby do České republiky, neumožnit přepravu cestujícím, kteří nejsou oprávněni vstoupit na území České republiky dle ochranného opatření, nebo pokud nepředloží doklad o vyplnění Příjezdového formuláře.
Věc bude postoupena krajské hygienické stanici, která je příslušná k projednání přestupku na úseku ochrany veřejného zdraví.

kpt. Bc. Renata Grecmanová
tisková mluvčí
Ředitelství služby cizinecké policie

27. srpna 2021 

vytisknout  e-mailem