Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Policisté zadrželi zloděje dřív, než byla oznámena krádež

ZLÍNSKO: Jejich podezření se potvrdilo. 

Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení v neděli v poledne zadrželi ve Zlíně dva zloděje ještě předtím, než byla na linku tísňového volání policie oznámena krádež nářadí. Oba skončili v policejní cele. Jednalo se o známé recidivisty. Za krádež jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Policisté v době své služby uviděli ve Zlíně muže, kterého dobře znali. Jednalo se o zlínského zloděje a uživatele drog. Rozhodli se ho chvíli sledovat. Netrvalo dlouho a vytáhl z podpaží velké pákové kleště, které opatrně zabalil do své bundy. Zanedlouho k němu přišel další známý výtržník a oba společně se vydali směrem do centra Zlína. Policisté nečekali a muže zastavili. Prvního z nich požádali, aby jim ukázal obsah svého batohu. Tvrdil, že jde z domu a veškeré nářadí, které v batohu bylo, nese odtud.

Při jejich kontrole přijali policisté oznámení od operačního důstojníka, kterému zrovna sdělil pracovník bezpečnostní agentury čerstvé vloupání do objektu firmy sídlící opodál. Po ohledání místa krádeže a zjištění bližších okolností už policisté věděli, že veškeré předměty, které měl jeden z mužů v batohu, pocházejí právě z této krádeže. Odcizením nářadí způsobili škodu za více než jedenáct tisíc korun. Předměty policistům vydali a ti je mohli vrátit pracovníkům firmy, z níž je odcizili.

U jednoho ze zlodějů našli policisté při prohlídce igelitovou tašku zčásti zaplněnou sušenou travní hmotou, zřejmě marihuanou, u druhého stříkačku s bílou krystalickou látkou. U obou zlodějů byl pozitivní test na amfetamin.

9. ledna 2019, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem