Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Policisté zadrželi „zkušeného" recidivistu

VSETÍNSKO: Muž je stíhán vazebně.  

Třináctkrát soudně trestaného šestačtyřicetiletého recidivistu zadrželi uplynulý víkend policisté ve Valašském Meziříčí. Muž má v našem okrese na svědomí krádež vozidla, vloupání do firmy a vozidla, a krádeže kol. Hrozí mu až pětiletý pobyt za mřížemi. Je stíhán vazebně.
 
Šestačtyřicetiletý muž z Rožnova p. R. se před rokem a půl vrátil z vězení, kde si odpykával čtyřletý trest za krádeže vozidel a vloupání do vozidel. Mimo to, že na něho měli spadeno vsetínští kriminalisté pro podezření z majetkové trestné činnosti v našem okrese, tak byl na něj příkaz k zatčení vydaný svitavským okresním soudem. Recidivistu potkal v sobotu dopoledne v obchodě ve Valašském Meziříčí policista, který zrovna nebyl ve službě, a jelikož věděl, že je po muži vyhlášené pátrání, ihned přivolal policejní hlídku, která muže zatkla a odvezla do policejní cely. Policisté pak muže eskortovali do Svitav k soudu, který muži uložil trest za dvě odcizená vozidla a dva pokusy krádeže vozidel na Svitavsku. Pak muže převezli zpět k nám, jelikož kriminalisté měli důkazy usvědčující ho z majetkové trestné činnosti. 
 
Muž se jedné loňské červencové noci vloupal do garáže u domu v Horní Lidči a odcizil dvě horská jízdní kola dohromady za 35 000 korun. Během stejné noci vnikl v Lidečku do zaparkovaného vozidla Peugeot Boxer, odkud však nic nevzal, jelikož tam nic cenného nebylo. Dále má na svědomí listopadové vloupání do autoservisu v Rožnově p. R., odkud z kanceláře odcizil navigaci, notebook, diagnostiku a několikatisícovou finanční hotovost. V kanceláři vzal ještě klíče od vozidla VW Golf zaparkovaného před objektem a auto za téměř 150 000 korun ukradl. Vůz patřil pětačtyřicetiletému muži, který tam měl auto na servisní kontrole. Škoda ve výši za bezmála 125 000 korun pak vznikla majiteli autoservisu. Obviněný má na svědomí i krádež vozidla VW Golf v Hranicích na Moravě v polovině loňského listopadu. Ukradeným autem odjel k rekreační chatě  na Slovensku, kde pobýval, tam ho však vypátrali slovenští policisté a auto zajistili.
 
Včera obvinil policejní komisař muže z trestného činu krádeže s trestní sazbou do pěti let. Zároveň vypracoval podnět na návrh na vzetí do vazby, který před několika minutami soudce vsetínského okresního soudu akceptoval. Obviněný je právě (14,30 hod.) na cestě do ostravské vazební věznice.  
 
 
26. ledna 2015, por. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem