Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Policisté zadrželi prchající mladíky

Při návratu domů z práce se policisté nepostavili k situaci lhostejně a zakročili. 

Tři policisté zásahové jednotky krajského ředitelství se včera krátce po páté hodině odpolední vraceli domů z práce. Při jízdě vozidlem si všimli poblíž jedné z křižovatek na Hlavní třídě v Havířově na Karvinsku, že z obchodu umístěného v podloubí vybíhají dva mladíci. Za nimi běžela žena. Policisté se nepostavili k tomu, co uviděli, lhostejně. Naopak, na situaci bleskurychle zareagovali a za chvíli již zastavili u neznámé dvojice. Vyběhli z vozidla a začali prchající pronásledovat do blízkého lesoparku. Uviděli, jak mladíci odhazují nějakou tašku do sněhu. Již při pronásledování několikrát použili výzvu „Policie, jménem zákona, stůj“. Muži ale nereagovali a utíkali dále. Policisté je však dostihli a zadrželi. Po ověření, že paní utíkající za dvojicí, byla jedna z prodavaček obchodu, ze kterého neznámí odcizili zboží, oznámili celou událost kolegům na linku 158.
Ke krádeži došlo tak, že do obchodu přišli dva mladíci (14 a 16 let, oba z Havířova). Starší z dvojice požádal o prodej různého zboží, například alkoholu, cigaret a jídla v hodnotě několika set korun. Věci uložil do tašky a čekal na další zboží. V nestřežené chvíli tašku popadl a dal se na útěk. Mladší z dvojice se v té chvíli rovněž rozběhl z obchodu ven. Jak policisté následně zjistili, 14letý chlapec nevěděl, že co má jeho kamarád v úmyslu a utekl z obavy, aby nebyl postižen za jednání kamaráda.
Část zboží vrátili policisté do obchodu, část věcí nebyla na místě nalezena. Dalo by se konstatovat, že zaměstnanci obchodu měli v podstatě štěstí, že právě ve chvíli krádeže, respektive útěku dvojice z místa, projížděli kolem všímaví policisté.
Policisté zadokumentovali případ jako přestupek proti majetku. Jednání staršího z dvojice oznámili pro podezření z přestupku příslušnému správnímu orgánu. Nezletilého si převzali rodiče.
 
 
 por. Mgr. Soňa Štětínská
19. ledna 2010
                                                                                                 
 
 
 

vytisknout  e-mailem