Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Policisté žádají veřejnost o spolupráci

JIHLAVSKO: Pachatel odcizil betonová svodidla 

Jihlavští policisté žádají veřejnost o spolupráci při objasňování případu krádeže, při které vznikla škoda za více než půl milionu korun. Cílem pachatele se stala betonová svodidla. Odvoz svodidel bylo možné provést pouze s použitím techniky a mohl tak vzbudit pozornost okolí. Policisté se proto obracejí na osoby, které se podílely na jejich nakládce a odvozu, a také na případné svědky. Dále se jedná o velmi specifická svodidla, která nejsou na území republiky běžně k dispozici.

Ke krádeži došlo v období od března do konce dubna v katastru Pávova, v lokalitě mezi dálničním přivaděčem a Karlovým lesem. Pachatel odcizil jednadvacet kusů betonových svodidel uskladněných ve venkovním prostoru. Jedná se o dočasná ochranná svodidla, která mají jedinečnou výšku, a to 65 cm. Jedno šestimetrové svodidlo váží 1670 kg. Celkem bylo odcizeno 21 kusů, tedy přes 35 tun svodidel.

Policisté začali ihned po přijetí oznámení případ prověřovat. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Provedli ohledání místa činu, důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro objasnění případu. Případ dále prověřovali, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky.

Odvoz svodidel musel být proveden nákladním automobilem a svodidla byla zřejmě nakládána hydraulickou rukou, kolovým bagrem nebo vysokozdvižným vozíkem. Řidiči či jiné osoby přítomné při nakládce, případně vykládce, nemuseli ani vědět, že se jedná o odcizená svodidla.

V současné době se policisté obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci. Uvítali by, kdyby se přihlásili případní svědci, kteří nakládání svodidel v katastru obce Pávov viděli, dále se obracejí na řidiče či obsluhu vozidel přítomných při jejich nakládání a rovněž osoby, kterým byla svodidla se speciální výškou nabízena nebo prodána. Přihlásit se mohou na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli další informace směřující k dopadení pachatele nebo vypátrání odcizených svodidel.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

10. července 2020

vytisknout  e-mailem