Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policisté zachraňovali seniorovi život

Kladno - U ležícího muže na ulici provedla policejní hlídka masáž srdce a použila defibrilátor. 

     Před 18. hodinou na Štědrý den byli policisté oddělení hlídkové služby vysláni do ulice Vašíčkova v Kladně, kde se v blízkosti popelnic měl údajně nacházet ležící muž staršího věku. Policejní hlídka ihned vyjela na určené místo, kde po příjezdu nalezla ležícího seniora v pantoflích. Policisté  provedli u muže prvotní vyšetření. Jelikož senior nereagoval, nedýchal  a nepodařilo se u něho nahmatat tep, policisté okamžitě začali provádět masáž srdce a umělé dýchání. Dále během oživování byl na místě použit defibrilátor, kterým je policejní hlídka oddělení hlídkové služby vybavena. Na daném místě si RZS muže převzala a v určité stabilizaci zkolabovaného seniora poté převezla  na urgentní příjem do kladenské nemocnice.  I přes profesionální přístup, veškerou snahu a úsilí policistů a lékařů,  73 letý muž ve večerních hodinách svému zdravotnímu stavu podlehl. Následně policejní hlídka o seniorovi vyrozuměla blízkou osobu a vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu bylo policisty přivoláno další vozidlo RZS, které ženu převezlo do kladenské nemocnice k hospitalizaci

27. prosince 2013

nprap. Jana Šteinerová

Další případy z Kladenska

Policisté v době vánočních svátků byli velmi úspěšní a zadrželi několik pachatelů, kteří se dopouštěli trestných činů a využili ke svým skutkům i štědrovečení atmosféry a navazujících svátků.

Poškození výherního automatu - dne 25. prosince 2013 bylo podezřelému 40 letému muži sděleno podezření z trestného činu poškozování cizí věci. V říjnu letošního roku bylo na linku 158 oznámeno , že v baru v Soukenické ulici ve Slaném neznámý muž poškodil výherní automat a způsobil tak škodu ve výši 20 000,-Kč. Policejním šetřením a osobní znalostí byl pachatel ztotožněn.

Poškození okna - před 19. hodinou v obci Libušín v ulici 28. října podezřelý muž rozbil úderem ruky skleněnou výplň okna. Při tomto jednání nejen poškodil skleněnou výplň, ale také zdeformoval kovové žaluzie v okně, čímž způsobil škodu ve výši 3 000,-Kč. Podezřelý 41 letý muž z Kladenska byl následně dopaden policisty oddělení hlídkové služby do hodiny od svého činu.

Pokus odcizení - kolem 1. hodiny dne 24. prosince 2013 bylo oznámeno, že v rodinném domku v Kladně v ulici Hálkova je udáván signál z čidla. Na místo signálu dorazili zástupci agentury i majitel, kdy poté co prošli pozemek v okolí domu zde nalezli nežádoucí osobu. Následně přivolali policejní hlídku, která podezřelého muže zadržela a policejním šetřením zjistila, že se jedná o 22 letého mladíka z Kladna, který se pokusil odcizit měděný okap.  

Krádež baterií - dne 24. prosince 2013 bylo oznámeno na linku 158, že v době mezi 22. až 23. prosincem letošního roku neznámý pachatel na 16 až 18 kilometru pozemní komunikace R7 u obce Knovíz  odcizil  tři trakční baterie, které slouží jako napájení dopravního značení. Tímto jednáním neznámého pachatele vznikla škoda odcizením ve výši 27 100,-Kč.  Případ je prošetřován jako podezření z trestného činu krádeže.

Loupežné přepadení - před 20. hodinou dne 23. prosince 2013 na silnici č. 1/61 na autobusové zastávce Boroviny ve směru z Kladna na obec Buštěhrad došlo k loupežnému přepadení vozidla. V době, kdy si 41 letý řidič přepočítával tržbu přijeli dva neznámí pachatelé vozidlem Ford Mondeo, stříbrné barvy s registrační značkou začínající 8S a zastavili před zaparkovaným vozidlem Fiat Ducato. Oba pachatelé přistoupili k vozidlu a jeden z nich otevřel dveře u poškozeného řidiče a namířil na něj krátkou střelnou zbraní. Následně si bez násilí  vzal peněženku s tržbou a s osobními doklady. Poté oba pachatelé nastoupili do vozidla a odjeli s finanční hotovostí několika desítek tisíc korun směrem k obci Buštěhrad. Policisté po pachatelích intenzivně pátrají a případ prošetřují jako podezření z trestného činu loupež. Policie žádá o pomoc občany, a to především řidiče, kteří v danou dobu tímto místem projížděli nebo zaznamenali pohyb podezřelého vozidla, aby podali informace na linku 158 nebo na policejní služeb.

vytisknout  e-mailem