Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Policisté zachránili muži život

JIHLAVSKO: Oba policisté zasáhli rychle a profesionálně 

Policisté obvodního oddělení Jihlava dnes zachránili muže, který chtěl ukončit svůj život. Policisté rychle a profesionálně zasáhli a muži, který byl bezprostředně ohrožen na životě, poskytli nezbytnou pomoc. Čtyřiatřicetiletý muž byl převezen do nemocnice.

Dramatická událost začala v úterý 5. června před šestou hodinou ráno, když přijali policisté operačního odboru na tísňové lince 158 oznámení od ženy, která uvedla, že má obavu, zda se něco nestalo osobě v uzamčené garáži. Žena slyšela z garáže zvuk nastartovaného automobilu, na bouchání nikdo nereagoval a vznikla tak obava, zda se uvnitř nenachází někdo, kdo potřebuje pomoc. Do obce nedaleko Jihlavy ihned po přijetí oznámení vyjela dvoučlenná policejní hlídka. Vzhledem k tomu, že vzniklo podezření, že je v garáži člověk, jehož život může být ohrožen, policisté po příjezdu vypáčili uzamčená dvoukřídlá vrata garáže pomocí teleskopického obušku. Uvnitř stálo nastartované vozidlo Opel, které mělo z výfuku do zadního okénka zavedenou hadici od vysavače. Policista s policistkou neváhali a okamžitě zasáhli. Otevřeli dveře automobilu a vypnuli motor vozidla. V automobilu ležel na sedačkách muž. Policista ve spolupráci s občanem, který byl v té době náhodou u jiné z garáží, vynesli muže z vozidla do prostoru před garážemi. Oba policisté začali okamžitě s poskytováním pomoci muži, který s nimi začal komunikovat. Muž se v současné době nachází ve složité životní situaci a byl ve špatném psychickém stavu. Do péče si ho po příjezdu převzala zdravotnická záchranná služba, muž byl převezen do jihlavské nemocnice. Na základě šetření policisté zjistili, že kromě hadice zavedené z výfuku do vnitřního prostoru vozidla, bylo okénko utěsněné a vrata garáže byla uzamčená zevnitř. Dechová zkouška byla u muže negativní.

Oba policisté obvodního oddělení Jihlava čtyřiatřicetiletého muže, jehož život byl bezprostředně ohrožen, zachránili. „Chtěl bych ocenit rychlý a profesionální zásah obou policistů, který vedl k záchraně lidského života,“ řekl vedoucí územního odboru Jihlava plk. Mgr. Petr Petr s tím, že ocenění si zaslouží také žena, která duchapřítomně přivolala policii, a muž, který pomáhal zasahujícím policistům vynést muže z vozidla před garáž.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

5. června 2018   

vytisknout  e-mailem