Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Policisté z Vysočiny se představí veřejnosti

JIHLAVSKO - Na návštěvníky čekají napínavé ukázky a moderní technika 

Slavnostní Den s Policií České republiky, v rámci něhož si policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina připomenou dvacet let od vzniku Policie ČR, se uskuteční v úterý 14. června. V průběhu celého dopoledne i odpoledne je připraven pro veřejnost bohatý program.
 
Dopolední program začíná v 9.00 hodin na letišti Henčov u Jihlavy a je určen především dětem z mateřských, základních a pro studenty středních škol a učilišť z celého Jihlavska. V rámci dopoledního programu budou mít návštěvníci jedinečnou možnost spatřit zajímavé ukázky z činnosti složek integrovaného záchranného systému. Svoji techniku, výstroj a výzbroj postupně představí policisté, profesionální hasiči, zdravotníci, strážníci městské policie i Armáda České republiky.
 
Policii České republiky budou na akci zastupovat policisté pořádkové, dopravní, cizinecké a dálniční policie, pyrotechnici, kriminalističtí technici, jízdní policie, policejní psovodi a policisté speciální pořádkové jednotky z Brna. K vidění bude také ukázka činnosti zásahové jednotky a policejní vrtulník letecké služby. V rámci doprovodného programu nebude chybět ani BESIP team se svými trenažéry a zajímavé soutěže pro děti připravili také pracovníci Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR.
 
V odpolední části slavnostního Dne s Policií České republiky se bude od 14.00 hodin konat na Masarykově náměstí v Jihlavě koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Slavnostní koncert bude složený ze známých skladeb českých i zahraničních autorů. I zde budete mít možnost si prohlédnout policejní techniku. V průběhu koncertu i po jeho skončení bude na náměstí k vidění policejní technika a ve spolupráci s firmou Construct Czech se veřejnosti představí projekt Rok zabezpečení vozidel.
 
Pro zájemce bude zajištěna zdarma doprava na dopolední program na letiště Henčov, a to kyvadlovou autobusovou dopravou, která bude odjíždět ze zastávky vedle obchodního domu Prior na Masarykově náměstí v Jihlavě. 
Odjezdy autobusů z náměstí budou v den konání akce v 8.00, 8.30 a 9.00 hodin. Odvoz návštěvníků z letiště do Jihlavy bude zajištěn rovněž kyvadlově podle aktuální potřeby.
 
mjr. JUDr. Dana Čírtková, vrchní komisař
11. červen 2011

vytisknout  e-mailem