Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Policisté z oddělení silničního dohledu

ZLÍNSKÝ KRAJ: Jejich činnost je poměrně různorodá. 


Činnost policistů z krajského oddělení silničního dohledu není tak jednotvárná, jak se mnohým může zdát. Naopak. Byť lze úkoly policistů zobecnit společným jmenovatelem, a to dopravou, je jejich činnost v tom konkrétnějším pojetí velmi různorodá.
V uplynulých dnech například hlídka oddělení silničního dohledu zastavila vozidlo, jehož řidič sice úspěšně prošel dechovou zkouškou, ale zároveň neuspěl ve zkoušce jiné, a to v testu na přítomnost návykových látek. Jeho sliny totiž byly pozitivní na kokain a canabis. Řidič se následně podrobil lékařskému vyšetření a odběru tělních tekutin.
Během kontroly vozidla policisté objevili i dva sáčky s obsahem sušené rostliny, pravděpodobně konopí. Pokud by se potvrdilo podezření na  spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, hrozí muži až jednoletý trest odnětí svobody.
Z jiné kategorie je další případ, kterým se policisté z oddělení silničního dohledu zabývali. V únoru tohoto roku zastavila policejní hlídka nedaleko obce Míkovice tahač s návěsem se zahraniční registrační značkou. Při kontrole řidič nepředložil žádné záznamy o činnostech z uplynulých dní. Kromě toho policisté zjistili i další nesrovnalosti v záznamech z digitálního tachografu. Důkladná prohlídka nákladního automobilu, které se velmi precizně zhostili i pracovníci Centra služeb pro silniční dopravu, odhalila, že  se ve vozidle nachází zařízení umožňující manipulaci s digitálním tachografem. V kabině automobilu byl nalezen i dálkový ovladač, kterým se toto zařízení spouštělo. Díky němu mohl řidič dálkově přepnout tachograf do režimu odpočinku, přičemž tachometr nevykazoval žádnou rychlost. Řidiči byla na místě uložena kauce ve výši 70 tisíc korun a zjištěné závady byly postoupeny k rozhodnutí věcně příslušnému obecnímu úřadu s rozšířenou působností. Podle dostupných informací se takovéto zařízení prozatím  nepodařilo nikde v republice zajistit.
Policisté oddělení silničního dohledu se samozřejmě zaměřují i na dodržování jiných pravidel silničního provozu, například na dodržování maximální povolené rychlosti. Jedním z letošních rekordmanů je řidič kontrolovaný na dálnici D55 nedaleko Hulína. Policisté mu naměřili rychlost 190 km/h v místě, kde je povolena maximální rychlost 130 km/h. Nyní mu hrozí pokuta do výše až deset tisíc korun a zákaz řízení na šest měsíců až jeden rok.

 

7. března 2016, nprap. Petr Jaroš

Odkazy do noveho okna

dopravka

dopravka 

Detailní náhled

dopravka

dopravka 

Detailní náhled

dopravka

dopravka 

Detailní náhled

dopravka

dopravka 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem