Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Policisté z Karolinky vykázali během dvou dnů dva muže

VSETÍNSKO: Jeden je podezřelý z trestného činu, druhý z přestupku. 

Dva muže ve věku 51 a 56 let vykázali během uplynulých dvou dnů policisté z Karolinky. Oba muži z obcí poblíž Karolinky tak nesmí na deset dnů domů.

Starší z mužů vyhrožoval újmou na zdraví své družce a její dceři, výhrůžky se stupňovaly a situace vygradovala počátkem tohoto týdne, kdy žena s dcerou ze strachu před mužem utekly z domu, a přivolaly policii. Přivolaní policisté násilníkovi naměřili v dechu 2,5 promile. Muž skončil v protialkoholní záchytné stanici. Policisté ho na deset dnů vykázali z domu a navíc mu sdělili podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování, za který mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Jedenapadesátiletého muže policisté kromě desetidenního vykázání z domu viní z přestupku proti občanskému soužití, protože vulgárně napadal svoji šestasedmdesátiletou matku, se kterou společně bydlí. Napadání bylo opakované a stupňovalo se. I v tomto případě sehrál roli alkohol. Když policisté přijeli na základě oznámení napadané ženy na místo, naměřili muži v dechu 2,5 promile. Přestupek bude dále řešit správní orgán. 

Policisté ve Zlínském kraji v letošním roce vykázali 21 mužů, v loňském roce za stejné období 24 mužů a v roce 2019 vykázali rovněž 24 osob, z toho 22 mužů a dvě ženy.

22. července 2021, mjr. Mgr. Lenka Javorková 

  

                                                                                                          mjr. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem