Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policisté z benešovské prvosledové hlídky asistovali při záchraně života

BENEŠOVSKO – Společně se zdravotníky pomohli obnovit bezvládnému muži základní životní funkce. 

První den po uplynulém víkendu policisté v Benešově asistovali při nepříjemné události. Krátce po osmé hodině ranní vyslal operační důstojník prvosledovou hlídku do ulice Nová Pražská. Na silnici, kousek od světelné křižovatky, ležel muž v bezvědomí. Tomu již duchapřítomní svědci začali dávat první pomoc.

Lékař, který se na místo krátce po oznámení události dostavil, společně se záchranářem v oživování dále pokračoval. Asistovali mu při tom i policisté prvosledové hlídky, kteří sem byli taktéž přivoláni. Střídavě prováděli masáž srdce a významně tak přispěli k záchraně života tohoto sedmapadesátiletého muže. Po úspěšné resuscitaci skončil v nemocnici.

Policisté prvosledových hlídek a někteří jejich další kolegové mají ve výbavě služebních vozidel automatizovaný externí defibrilátor (AED). Ten slouží k obnovení základních životních funkcí člověka a k jeho používání jsou tito policisté odborně proškoleni. Jsou tak schopni  na místě události poskytnout prvotní první pomoc ještě před příjezdem zdravotnické záchranné služby.

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
6. února 2018
 

vytisknout  e-mailem