Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Policisté vytvořili preventivní kalendáře pro seniory

Průvodce na celý příští rok varuje před 28 rizikovými situacemi. 

Policisté se stále častěji setkávají s trestnou činností páchanou na seniorech, ať už se jedná o krádeže cenností, nebo podvodné jednání s cílem vylákat ze seniorů peníze. Na jižní Moravě proto policejní preventisté vytvořili stolní kalendář na následující rok, který upozorňuje na nejrůznější rizikové situace, se kterými se (nejen) senioři mohou setkat. Věříme, že i díky tomuto preventivnímu kalendáři si senioři připomenou a uvědomí možná rizika a budou více obezřetní nejen při kontaktu s podvodníky, ale třeba také v dopravě – i této oblasti je v kalendáři věnováno několik listů. Zaměřili jsme se v nich na viditelnost nemotorizovaných účastníků silničního provozu, povinnost pravidelných lékařských prohlídek řidičů starších 65 let nebo jak se vybavit pro bezpečnou jízdu na kole.

Kalendáře distribuujeme jihomoravským seniorům bezpatně ve spolupráci s obcemi a kluby seniorů, se kterými spolupracujeme.

V souvislosti s blížícími se vánočními svátky policisté upozorňují, aby si lidé dávali pozor zejména v tlačenicích, které nastávají v obchodech nebo hromadné dopravě. Ledabyle uložené peněženky a mobilní telefony lákají zloděje k tomu, aby se jich nepozorovaně zmocnili. Nenoste je v zadních kapsách kalhot nebo mimo dosah vaší pozornosti v batohu na zádech, cenné věci mějte neustále na očích. Neodkládejte si kabelky do nákupních vozíků a v žádném případě se nepište PIN kód na kreditní kartu. Stejně tak buďte obezřetní při nákupech na internetu. Objednávejte si zboží pouze od ověřených prodejců. 

mjr. Petra Ledabylová

tel. 606 828 037.

Odkazy do noveho okna

kalendář

kalendář 

Detailní náhled

kalendář3

kalendář3 

Detailní náhled

kalendář2

kalendář2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem