Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policisté vypátrali muže, který chtěl spáchat sebevraždu

KLADENSKO – Dvě osoby ukončily svůj život sebepoškozením. 

Dne 31. srpna 2019 kolem devatenácté hodiny byli vysláni policisté oddělení hlídkové služby do Divadelní ulice v Kladně, kde se nachází muž na mostě, který údajně chce ukončit svůj život.

Po příjezdu policejní hlídka na určeném mostě nikoho nenašla a z těchto důvodů začala propátrávat přilehlé prostory v okolí mostu a poté v areálu Poldi. Následně policisté zahlédli u rozpadlého domu v tomto objektu dvojici muže a ženy. Policisté vyzvali přítomné osoby k prokázání totožnosti.  Dalším policejním šetřením bylo zjištěno, že se jedná o devatenáctiletého mladíka, který se chtěl pokusit spáchat sebevraždu na mostě v Divadelní ulici. Tento skutek se mu snažila rozmluvit jeho přítelkyně a on v daném okamžiku od tohoto jednání upustil. Mladík dále uvedl, že má problém s drogovou závislostí a, že se chce léčit.

Na místo byla přivolána posádka ZZS, ale z důvodů nepřehlednosti místa v areálu vypátraní této dvojice, převezli policisté oddělení hlídkové služby mladíka do Divadelní ulice, kde si zdravotní personál muže převzal. Do Oblastní nemocnice Kladno byl poté převezen za doprovodu policejní hlídky.  Po prvotním lékařském vyšetření byl umístěn na expektační pokoj.

Kladenští policisté v dopoledních hodinách dne 31. srpna 2019 vyjížděli do obce Buštěhrad, kde byla nalezena v bytovém domě žena, která byla již bez známek života. Policejním šetřením bylo zjištěno, že se jedná o jednadvacetiletou ženu, která spáchala sebevraždu. Přivolaný lékař konstatoval smrt bez známek cizího zavinění a byla nařízena soudní pitva.

Další případ sebevraždy oběšením prošetřují kladenští kriminalisté ve Slaném. V dopoledních hodinách dne 2. září 2019 po otevření bytu výjezdu HZS se v pokoji nacházel mrtvý osmatřicetiletý muž. Prvotním šetřením lékaře na místě nebylo shledáno cizí zavinění a byla nařízena i v tomto případě soudní pitva.

Kladenští policisté oba skutky prošetřují a vzhledem na pozůstalé rodinné příslušníky nebudeme k těmto případům nadále poskytovat žádné bližší informace.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
3. září 2019

vytisknout  e-mailem