Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Policisté všímavostí zabránili možnému požáru vozidla

Frýdecko-Místecko - pohotová reakce policistů speciální pořádkové jednotky 

Zahoření vozidla během jízdy na dálnici. Situace, která díky všímavosti a pohotové reakci policistů speciální pořádkové jednotky neměla vážnější následky.

V úterý před půl šestou večer si policisté speciální pořádkové jednotky při jízdě na dálnici D48 z Frýdku-Místku směr Český Těšín všimli před nimi jedoucího vozidla Škoda Octavia, jehož zadní motorová část začínala hořet. Řidič tuto situaci nezaregistroval a pokračoval v jízdě.

Policisté proto okamžitě začali dávat řidiči znamení k zastavení vozidla, na což zareagoval a zastavil v odstavném pruhu. Zatímco jeden z policistů běžel k vozidlu a odvedl řidiče z auta, jeho kolega na místo přivolal hasiče a zároveň pohotově pomocí hasicího přístroje doutnající podvozek uhasil.

Na místo následně dorazili hasiči a kolegové z dálničního oddělení, kteří zajistili odtah vozidla z dálnice. Pravděpodobnou příčinou zahoření byla technická závada v podobě unikajícího motorového oleje na výfukové svody motoru. Naštěstí se tato událost obešla bez zranění osob a případných dalších škod na vozidle.

nprap. Bc. Kateřina Kubzová
oddělení tisku
10. 2. 2023

vytisknout  e-mailem