Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté upozorňují na rizika během vánočních nákupů

LIBEREC - Na konci pracovního týdne se policejní preventisté vydali opět do ulic, tentokrát k obchodnímu centru Globus v Liberci. 

3
Každým rokem upozorňují policisté v době předvánočním občany, aby dbali zvýšené opatrnosti a obezřetnosti  při vánočních nákupech a neponechávali své věci bez dohledu. Zároveň na ně apelují, aby se nenechali zláklat různými výhodnými nabídkami, ať už přímo od různých pouličních prodejců, tak zejména v internetovém prostředí. 

V těchto dnech se policisté zaměřují na oblasti v nákupních střediscích a je zesílena hlídková kontrolní činnost ve vybraných lokalitách. Policejní preventisté Krajského ředitelství policie Libereckého krajej působí na parkovištích u obchodních domů, aby nakupující občany na tyto rizika upozornili osobně.  

Upozorňují,  aby občané neponechávali  své věci ve svých vozidlech, ať už se bude jednat o opomenuté mobilní telefony, kabelky, peněženky, ale i o tašky, či krabice s již zakoupeným zbožím.

Zároveň občany nabádají, aby neponechávali své kabelky, kufříky, batohy a ostatní věci volně odložené v nákupních košících a nevystavovali je tak riziku odcizení.

Oslovené nakupující policejní preventisté upozorňovali i na různé podvodné telefonáty, či sms nebo e-maily, kterých v poslední době stále přibývá. V žádném případě aby na tyto nereagovali, nereagovali na žádosti o peníze, či byli opatrní při otevírání e-mailů. Policisté také občany varovali před podvodnými seznamkami, kdy neznámí pachatelé vystupující jako různí lékaři či vojáci na zahraničních misí a snaží se získat sympatie žen, od nichž pak pod různými záminkami lákají statisícové částky korun.

Nakupující obdrželi od pollicejních preventistů drobné dárky v podobě žetonků do nákupních vozíků, nákupních tašek s nápisem "POZOR NA CIZÍ RUCE", dále bezpčnostní obaly na platební karty  a oslovení senioři si navíc odnesli nástěnný kalendář s preventivními radami. 


19. 12. 2021
kpt. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje 

vytisknout  e-mailem