Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policisté strávili s dětmi dopoledne

MĚLNICKO - Policisté z Obvodního oddělení Kralupy nad Vltavou a oddělení tisku a prevence se v rámci projektu Bezpečné město zapojili do preventivního projektu města Kralupy nad Vltavou pod názvem Paprsek. 

Cílem tohoto projektu je snížení výskytu sociálně negativních jevů ve společnosti a rozvoj péče o sociálně či jinak znevýhodněné děti. Dává jim možnost zajímavě využít volný čas se šancí poznat lépe sami sebe a naučit je i jinému přístupu k problémům a situacím než na jaký jsou zvyklé.mokrosuky.jpg
 

Pracovnice OSPOD na základě doporučení psychologů a dalších zainteresovaných pracovníků vybraly skupinku dětí, tentokrát to bylo 13 chlapců a 3 dívky, ve věku od 7 do 14 let. Děti strávily týden v rekreačním zařízení Domu dětí a mládeže Kralupy nad Vltavou v Mokrosukách v jižních Čechách.

Úterní dopoledne s nimi strávili právě policisté. Představili jim svou práci, ukázali výstroj a výzbroj a přidali i preventivní rady.  Vzhledem k věkovému složení se děti rozdělily do tří skupin. Ti nejmenší se seznámili s jednotlivými složkami IZS, s rozdíly v oblečení, práci a vzájemné spolupráci. Druhá skupina si zahrála na kriminalistické techniky a poznala jejich práci. Třetí, nejstarší, se dozvěděli cenné rady o bezpečném chování a  nástrahách v kyberprostoru. Na závěr je policisté poučili jak se bezpečně chovat při cestě do školy, při pohybu na komunikaci, ať už jako chodci či cyklisté a rozdali jim malé dárky v podobě reflexní pásky, omalovánek, pexesa. Pro starší nechyběly policejní  křížovky.

Nejen toto dopoledne, ale celý pobyt, během kterého si jeho organizátoři připravili pro děti velmi zajímavý program, se vydařil.

por. Mgr. Markéta Johnová
tisková mluvčí P ČR Mělník
20.6.2019

vytisknout  e-mailem