Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté se zaměřili na viditelnost chodců

KRAJ - Na území celého Libereckého kraje se uskutečnila dopravně bezpečnostní akce zaměřená na viditelnost chodců v silničním provozu. 

Tento týden v pondělí ráno v pět hodin začala na území celého Libereckého kraje dopravně bezpečnostní akce zaměřená na viditelnost chodců v silničním provozu. Policisté v rámci pohyblivých hlídek i pevných stanovišť dohlíželi na chodce, kteří jsou v podstatě nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu. Zaměřili se na místa a úseky silnic mimo obce, kde chodci za snížené viditelnosti, kde není veřejné osvětlení, musí mít na sobě reflexní prvky z retroreflexního materiálu umístěného tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Během celé akce policejní hlídky samozřejmě také kontrolovali i řidiče motorových vozidel.

V průběhu celé akce policejní hlídky zjistili pouze dva chodce, kteří se za snížené viditelnosti mimo obec pohybovali po pozemní komunikaci v tmavém oblečení bez jakýchkoliv reflexních prvků. Oběma těmto chodcům policisté udělili blokovou pokutu. Ostatní chodci, které policejní hlídky na území celého kraje spatřily, byli vybaveni reflexními prvky. Jedna chodkyně měla na sobě dokonce oblečenou reflexní vestu pro zajištění své vlastní větší viditelnosti. Někteří chodci také při chůzi po komunikaci používali i ruční svítilny.

Policisté také během této dopravně bezpečnostní akce chodcům rozdávali reflexní pásky, a to nejen chodcům na silnících mimo obce, ale také těm v ulicích měst a obcí. Naším cílem je totiž v co největší míře zajistit bezpečnost všech chodců, kteří jsou účastníky silničního provozu.

V Libereckém kraji letos policisté do konce října zaevidovali celkem 3 974 dopravních nehod. Při 121 z nich došlo ke střetu s chodcem a 41 těchto dopravních nehoda samotní chodci zavinili. Pozitivní skutečnost je ta, že v letošním roce na silnicích Libereckého kraje žádný chodec při střetu s vozidlem nezemřel. Ovšem při těchto dopravních nehodách 11 chodců utrpělo těžké zranění a 110 lehké. To znamená, že všichni chodci při střetu s vozidlem utrpěli nějaké zranění. Z celkového počtu 121 srážek s chodci se jich 115 stalo v obci.

13. 11. 2019
nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence
Jablonec nad Nisou

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem