Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Policisté se zaměřili na ubytovny a provozovny

ZLÍNSKÝ KRAJ: Odhalili jsme padělaný doklad, neoprávněný pobyt a drogy.  

Během uplynulých dvou dnů se policisté z oddělení cizinecké policie zaměřili na rozsáhlou kontrolu ubytoven a živnostenských provozoven ve Zlínském kraji. Cílem policejní akce byla kontrola dodržování podmínek vstupu a pobytu cizinců na území ČR, potírání trestné činnosti v oblastech nelegální migrace, drogové problematiky padělaných nebo pozměněných dokladů a pátrání po osobách a věcech. 

Během akce policisté zadrželi na ubytovně v Kroměříži jednu cizinku s padělaným rumunským dokladem totožnosti. Falešný doklad si jedenapadesátiletá cizinka obstarala k tomu, aby legalizovala svůj pobyt v ČR a snadněji našla uplatnění na pracovním trhu. Poté, co specialista na doklady potvrdil, že rumunský doklad, kterým se žena prokázala je skutečně padělek, předložila žena moldavský cestovní pas. Policisté cizince sdělí podezření ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny s trestní sazbou do tří let. 

V průběhu kontrol policisté našli i drogy, a to u muže a ženy na ubytovně ve Zlíně a u cizince na ubytovně ve Slušovicích. S pomocí speciálně vycvičeného psa objevili několik gramů sušené rostliny, s největší pravděpodobností marihuany a bílý prášek -  mohlo by se jednat o pervitin.  Čtyřicetiletá žena, čtyřiadvacetiletý muž a dvacetiletý cizinec jsou podezřelí z přestupku na úseku toxikomanie. Nasušenou rostlinu i bílý prášek jsme odeslali na nezbytné odborné zkoumání.

Mimo padělaný doklad a drog policisté při kontrolách narazili na šestadvacetiletou ženu z Otrokovic, která byla v pátrání. Byl na ni vydán příkaz k zatčení pro trestný čin zanedbání povinné výživy.  Kolegové dále řešili na ubytovně v Kroměříži třiadvacetiletého cizince, který pobýval na území ČR neoprávněně, bez platného víza. S cizincem jsme zahájili správní řízení o povinnosti opustit území ČR. Dále kolegové řešili několik dalších porušení v oblasti dokladů u cizinců, a to především poškození celistvosti. Při silničních kontrolách, které se ve velkém uskutečnily v blízkosti hraničních přechodů v úterý, kolegové mimo jiné přistihli v obci Horní Bečva sedmadvacetiletého cizince, který řídil pod vlivem drog.

Do policejní akce se zapojila více než stovka policistů především z řad cizinecké policie, ale i policisté z obvodních oddělení, psovodi se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání drog a také kriminalisté. Policisté na ubytovnách a při silničních kontrolách zkontrolovali celkem 1189 osob jak z ČR, tak cizinců, z toho 221 cizinců z třetích zemí, především z východních.  Kolegové prošli téměř třicet živnostenských provozoven a více než sedm desítek ubytoven v Holešově, Dobroticích, Slušovicích, Zlíně, Otrokovicích, Bánově, Suché Lozi, Uherském Brodě, Kunovicích, Vsetíně, Valašském Meziříčí a Rožnově p. R.

 

24. listopadu 2016, mjr. Mgr. Lenka Javorková

 

mjr. Mgr. Lenka Javorková

Odkazy do noveho okna

akce LUPA

akce LUPA  

Detailní náhled

akce LUPA

akce LUPA  

Detailní náhled

akce LUPA

akce LUPA  

Detailní náhled

akce LUPA

akce LUPA  

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem