Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Policisté se zaměřili na rychlost

LOUNSKO – Výsledky dopravně bezpečnostní akce 

Lounští dopravní policisté se v minulém týdnu zapojili do krajské dopravně bezpečnostní akce zaměřené na kontrolu řidičů, především pak na dodržování předepsané rychlosti. Cílem takových akcí je snížení nehodových statistik a zlepšení dopravní kázně. Policisty bylo možné potkat na různých stanovištích v celém lounském okrese.

Policisté kontrolovali zákonem stanovené povinnosti jako zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní, neopominuli kontrolu technického stavu vozidel a dodržování dalších předpisů stanovených platnou legislativou.

Nejčastější pochybení, a to nedodržování předepsané rychlosti, bylo zjištěno u čtyřiadvaceti řidičů. Kromě toho jeden řidič neměl u sebe řidičský průkaz. Ve čtyřech případech měly dopravní prostředky nevyhovující technický stav.

Z celkového počtu devětadvaceti zjištěných přestupků bylo šestadvacet přestupců řešeno příkazem na místě udělením blokových pokut v celkové výši 17 000 korun. Tři případy porušení zákona policisté oznámili k projednání ve správním řízení na příslušný úřad.

6. června 2022
prap. Mgr. Kamil Marek
Oddělení tisku a prevence
KŘP Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem