Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Policisté se zaměřili na kontrolu dodržování povolené rychlosti

Ms kraj - dopravní akce 

V rámci preventivních opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a ve snaze snížit přetrvávající nekázeň účastníků silničního provozu a počet dopravních nehod se policisté v Moravskoslezském kraji zaměřují v průběhu léta ve zvýšené míře na kontroly dodržování povolené rychlosti, což je prioritou nejen Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, ale také celorepublikovou.

V průběhu uplynulých dvou týdnů proběhly tři dopravní akce a to na místech, která byla v našem kraji vyhodnocena jako problematická, zatížena ve zvýšené míře dopravou nebo místa, na kterých se udály nehody, které byly zaviněny nedodržením rychlosti. Policisté zjistili celkem 167 přestupků, které vyřešili v příkazním řízení v celkové výši 207 tisíc korun. Další tři desítky přestupků jsou oznámeny správnímu orgánu k projednání. Nejvyšší naměřená rychlost v úseku s povolenou rychlostí 80 km/hod se pohybovala ve výši 163 km/hod.   V jednom případě jsme uložili řidiči kauci ve výši 5 tisíc korun.

Dnes 13. července 2021 se akce uskutečnila na výpadovce z Ostravy směrem na Frýdek Místek.  Za první hodinu akce policisté zjistili čtyři desítky přestupků. Nejvyšší naměřená rychlost se pohybovala ve výši 137 km/hod u motorového vozidla a 130 km/hod bylo naměřeno řidiči motocyklu.

Celkem policisté za dnešní den v průběhu akce zjistili 98 přestupků. Z toho vyřešili na místě v příkazním řízení 86 za celkovou částku 104 500 Kč a 12 řidičů bude oznámeno správnímu orgánu k projednání.

V obdobných akcích budeme pokračovat i v následujícím období a to v rámci celého kraje.

mjr. Bc. Jiroušková Pavla

13. července 2021

Odkazy do noveho okna

1 DBA akce

1 DBA akce 

Detailní náhled

2 DBA akce1

2 DBA akce1 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem