Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policisté sbírají víčka pro nemocného Vládíka

BEROUNSKO – Rozhodli se podpořit dobrou věc. 

Berounští policisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili sbírku plastových víček od PET lahví. Hlavní iniciátorkou je kolegyně z tohoto oddělení, která se prostřednictvím své kamarádky dozvěděla o rodině nemocného chlapce. Jeho osud jí nebyl lhostejný a rozhodla se oslovit ostatní kolegy. Jedenáctiletý Vládík trpí od narození svalovou dystrofií.
 
Díky svému povolání si mnozí z nás možná více uvědomujeme, jak je život a zdraví člověka křehký a jak někteří lidé zbytečně hazardují. Nerespektují doporučené rady a riskují v různých oblastech. Během letních měsíců obzvlášť. Zaznamenáváme zvýšený počet zraněných lidí v souvislosti se skákáním do vody, kde nevědí jaká je hloubka, motorkáři zkouší co jejich stroj všechno dokáže, další vstupují na nebezpečná místa, řidiči sedají za volant pod vlivem alkoholu nebo drog a jiní zas záměrně vyhledávají adrenalinové zážitky ve formě skákání mezi střechami domů, lezení po skalách bez zajištění a apod. Malý Vládík však možnost volby neměl a osud o jeho životě rozhodl sám.
 
Do této sbírky chtějí berounští policisté zapojit všechny kolegy v rámci Středočeského kraje. Ti mohou nasbíraná víčka posílat cestou vnitřní pošty na Oddělení hospodářské kriminality, Tyršova 1635, Beroun.
 
Nasbíraná víčka pak budou předána rodině Vládíka, která finanční prostředky z jejich výkupu použije na nákup pomůcek, které jsou pro nemocného chlapce velice potřebné, ke zkvalitnění jeho života.
 
Obyvatelé Berouna a přilehlého okolí mohou do této sbírky rovněž přispět. Ve vestibulu budovy Územního odboru a Městského úřadu na adrese Tyršova 1635, bude sběrné místo, kam lidé mohou vhazovat nasbíraná víčka.
 
Všem, kteří podpoří tuto sbírku velice děkujeme.
 
 
nprap. Marcela Pučelíková
tisková mluvčí
P ČR Beroun
23. července 2015
 
Odkazy do noveho okna

sbírka pro Vládíka

sbírka pro Vládíka 

Detailní náhled

sbírka pro Vládíka

sbírka pro Vládíka 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem