Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Policisté s hasiči vytáhli z vody topícího se muže

JIČÍNSKO - Došlo vůbec k protiprávnímu jednání? 

AKTUALIZACE:

Kriminalisté z Jičína stále prověřují okolnosti případu, ke kterému došlo 6.8.2017 u rybníka Kníže v Jičíně. Dle prvotních informací, které byly zasahujícím policistům předány na místě svědkyní události, mělo údajně dojít ke strčení jednoho muže druhým do vody. Následným prověřováním a opětovným výslechem svědkyně události však byly zjištěny rozpory v jejím původním sdělení a kriminalisté tak začali pracovat i s další vyšetřovací verzí. K čemu skutečně na místě činu došlo, je tak stále předmětem prověřování. Jakmile budou k dispozici další informace z vyšetřování, tak budou zveřejněny.

por. Ondřej Moravčík
7.8.2017; 11:30

Jičínští kriminalisté prověřují možné protiprávní jednání, ke kterému došlo dnes krátce po poledni u rybníka Kníže v Jičíně. Dva muži ve věku 52 a 42 let se dohadovali o svých plaveckých kvalitách a tato diskuze vyvrcholila tím, že jeden druhého strčil do vody. Vzhledem k tomu, že se odstrčený muž ani po chvíli neobjevil na hladině, rozhodl se druhý z nich pro něj skočit a vytáhnout jej. Zřejmě však přecenil své síly a začal se také topit. Díky nezištné pomoci náhodného kolemjdoucího byl po velmi krátké době druhý z mužů vytažen na břeh, nicméně ten první stále zůstával pod hladinou.

Přivolaní policisté na místo dorazili několik málo minut po přijetí oznámení, ihned svlékli části svých uniforem a bez váhání se společně s hasiči pustili do prohledávání rybníka. Po několika minutách se jim společně muže podařilo nalézt, vytáhli jej z vody a poskytli mu bezodkladnou první pomoc. Následně byl muž předán záchranné službě. Dle prvotních poznatků z místa je stav tonoucího muže vážný.

Bližší okolnosti případu včetně právní kvalifikace a míry zavinění jsou stále v šetření.

por. Ondřej Moravčík

6.8.2017, 18:00

vytisknout  e-mailem