Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Policisté rozdají řidičům vonítka do aut

v rámci kampaně "Bezpečné chování řidičů osobních vozidel" 

V souvislosti s blížícími se letními prázdninami připravuje Policie ČR na silnicích dopravně bezpečnostní akci, do které se zapojí také policisté z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje. Už v den vysvědčení, dne 30. června 2011, bude ze strany našich policistů probíhat zvýšený dohled u škol a přechodů, a to ve spolupráci s Městskou policií. Dopravní akce bude v našem kraji probíhat i v dalších dnech (1., 2. a 6. července 2011) a zapojí se do ní cca 200 policistů.
 
  • Na co se policisté ZAMĚŘÍ?
Dopravní policisté z jednotlivých dopravních inspektorátů se zaměří na plynulost silničního provozu, zejména tam, kde se očekává zvýšený provoz v souvislosti s odjezdem na dovolené (silnice I. tříd a dálnice). Smyslem akce není vybrat co nejvíce pokut a pochytat co nejvíce neukázněných řidičů, ale především  PREVENTIVNĚ PŮSOBIT na CHOVÁNÍ všech účastníků siničního provozu, aby dojeli šťastně do cíle.
 
Policisté se rovněž zaměří na dodržování obecně platných předpisů v dopravě jako je např. dodržování stanovené rychlosti, způsob jízdy, dodržování pravidel na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů, kontrola technického stavu vozidel, telefonování za jízdy apod. Hlídky se budou soustředit rovněž na pátrání po hledaných osobách, odcizených věcech nebo motorových vozidlech.
 
  • KAMPAŇ "Bezpečné chování řidičů osobních vozidel"  

V pátek, dne 1. července 2011,  se do akce  společně s dopravními policisty z jednotlivých dopravních inspektorátů, krajského dopravního družstva  a dálničního oddělení Pravy (více na: Odbor služby dopravní policie) zapojí i  policisté/ky z  Preventivně informačního oddělení  našeho Krajského ředitelství. Při akci budeme řidičům, kromě dobře míněných rad, rozdávat  také vonítka ve tvaru autíčka, upozorňující na dodržování priorit v dopravě, zvolené našimi dopravními policisty (více na: Dopravní priority v roce 2011). Na vonítku budou mít řidiči celkem 6 základních doporučení: "Za volantem neodpočívej", "Dodržuj rychlost!", "Červená, STŮJ!", "Za volantem bez alkoholu", "Dodržuj přestávky!" a "Pozor na vlak!"

Řidič z rukou policistů obdrží i další tematicky zaměřené materiály: např. leták "Ruce na volant", upozorňující na rizika při nevěnování se řízení vozidla, které jsou nejčastější příčinou nehod a havárií (obsluha CD přehrávače, hovor se spolujezdkyní, konzumace potravin a kouření apod.).
 
  • CÍL KAMPANĚ
Kampaň si klade za cíl ovlivnit nekázeň některých řidičů a snížit tak počty dopravních přestupků i nehod.
 
  • KDE KAMPAŃ proběhne?
 
Tato kampaň se uskuteční po celém Královéhradeckém kraji na vytipovaných místech Královéhradecka, Jičínska, Náchodska, Rychnovska a také Trutnovska. 
 
  • KAMPAŇ ""Bezpečné chování chodců a cyklistů"
 
Obdobná kampaň, vycházející ze zvolených dopravních priorit pro rok 2011, proběhla v našem kraji v týdnu od 23. do 27. května 2011. Zaměřena byla na "Bezpečné chování chodců a cyklistů" (více na: "Chodci a cyklisté v silničním provozu").
 
  • KAMPAŇ "Bezpečné chování řidičů nákladních vozidel"

Policisté obdobnou kampaň chystají koncem července také pro řidiče nákladní a kamionové dopravy.


více na: Preventivní aktivity v roce 2011  
              Prevence v dopravě  (Zpravodajství Policie ČR)         

por. Mgr. Lenka Burýšková, krajský koordinátor prevence kriminality
por. Iva Kormošová
29. 6. 2011

Odkazy do noveho okna

hovor se spolujezdci

hovor se spolujezdci 

Detailní náhled

konzumace potravin, kouření

konzumace potravin, kouření 

Detailní náhled

obsluha radiopřijímače, CD přehrávače apod.

obsluha radiopřijímače, CD přehrávače ap... 

Detailní náhled

ruce na volant

ruce na volant 

Detailní náhled

vonítka/autíčko

vonítka/autíčko 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem