Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policisté řeší napadení spolužáků na základní škole

PŘÍBRAM - Příbramští policisté prověřují veškeré okolnosti, proč k napadení došlo. Šetření věnují náležitou pozornost. 

Příbramští policisté přijali ve čtvrtek oznámení ze Základní školy v Sedlčanech o incidentu, k němuž mělo dojít mezi třemi chlapci – žáky školy.

Podle prvotních zjištění měl 14letý chlapec napadnout během pobytu ve škole nožem své dva spolužáky. Zranění, která jim způsobil, byla povrchová a nevyžádala si lékařské ošetření. Policisté v souvislosti s tímto incidentem velice úzce spolupracují s pedagogy a rovněž i s vedením školy. Celé záležitosti věnují náležitou pozornost a jejich prioritou je důkladně prošetřit, proč, z jakých pohnutek a za jakých okolností vůbec k incidentu došlo. Hovořit budou jak s napadenými chlapci, tak s jejich spolužákem, který na ně měl zaútočit, tak i s dalšími, kteří byli svědky tohoto jednání. S ohledem na nízký věk všech účastníků ale nemůžeme v tuto chvíli sdělovat bližší, či detailnější informace

Včerejšího dne probíhalo v souvislosti s napadením žáků 14ti letým chlapcem ještě další šetření a jednání, a to kromě vedení školy  i za účasti orgánu sociálně právní ochrany dětí a právních zástupců dotčeného chlapce. Výsledkem tohoto jednání je umístění chlapce do specializovaného zdravotnického zařízení, kde s ním budou pracovat příslušní odborníci.

S ohledem na nízký věk všech účastníků nelzde již sdělovat bližší, či detailnější informace.


mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
15. října 2021

vytisknout  e-mailem