Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policisté prověřují případ úhynu syslů obecných

MLADOBOLESLAVSKO - Trestní oznámení bylo na policii postoupeno z Okresního státního zastupitelství v Mladé Boleslavi 

Mladoboleslavští kriminalisté přijali v polovině září tohoto roku trestní oznámení týkající se úhynu syslů obecných v Čejeticích, které jim bylo postoupeno z Okresního státního zastupitelství v Mladé Boleslavi.
V dané oblasti má při výstavbě řadových domů a v okolí docházet k zásahu do přirozeného prostředí, kde se sysli obecní ve volné přírodě vyskytují. Sysel obecný je zařazen do kategorie kriticky ohrožených druhů.

V současné době probíhá prověřování celého případu a kriminalisté zjišťují veškeré okolnosti. Provedli ohledání celého místa a ke zmapování a zadokumentování celé oblasti a přilehlé krajiny využili drony. Úzce spolupracují s Českou inspekcí životního prostředí a odborníkem, který se specializuje na tyto živočichy.

Dne 27. září 2021 zahájili policisté úkony trestního řízení pro přečin Neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami dle § 299/2 trestního zákoníku. V případě zjištění pachatele a prokázání viny mu pak hrozí trest odnětí svobody až na 3 léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
6. října 2021

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem