Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté přijeli za dětmi na tábor

KRAJ - Minulý týden policisté v Libereckém kraji odstartovali návštěvy dětí na letních táborech. 

11Začíná čas letních dětských táborů, kdy v rámci školních prázdnin budou preventisté Krajského ředitelství policie Libereckého kraje vyjíždět pravidelně na vybrané klasické tábory a příměstské tábory. Již 4. července 2020 byly návštěvy táborů odstartovány a to dětským táborem malých hasičů v Černé Louži.

Malí hasiči si pro policisty sami připravili krásné představení prvotních úkonů při dopravní nehodě. Jednalo se o 25 dětí ve věku 8-12 let, které měly perfektně připravené kulisy dopravní cesty, kde nechyběly stromy ani vozidla v podobě odrážedel, či chodci s kočárky. Na místo nehody byla ze strany svědků přivolána zdravotní záchranná služba, která si po zmapování situace na místo přivolala i hasičskou záchrannou službu a společně provedli perfektní zásah, zahrnující třídění zraněných, za které by se nemusel stydět kdejaký profesionál.

6Za odměnu si pak děti celé dopoledne mohly vyzkoušet, jaké to je být policistou, kdy se jim o autentičnost postarala hlídka obvodní hlídkové služby z Liberce, hlídka obvodního oddělení Hrádek nad Nisou a hlídka oddělení cizinecké policie Česká Lípa. Jako třešničku na dortu přivezl psovod z oddělení služební kynologie v Liberci služebního pejska Rudolfa, se kterým dětem ukázal prvky základního výcviku poslušnosti a ochrany majetku před cizí osobou.

Vedle pejska, z kterého byly děti unešené, měly největší úspěch služební vozy s výstražným a rozhlasovým zařízením, kde si děti mohly samy vyzkoušet, jaké to je pustit „maják“ nebo komunikovat přes megafon. Mimo jiné bylo jako oblíbené cvičení, navlékání policejní výstroje a následný pokus v dané výstrojí uběhnout alespoň pár metrů nebo udělat pár dřepů, kdy se nejeden táborník pořádně zapotil.

Na závěr děti dostaly od preventistek drobné dárečky a po náročném dopoledni spěchaly na oběd.


8. 7. 2020
nprap. Bc. Markéta Razáková
preventistka KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem