Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Policisté přijeli mezi skauty

JIČÍNSKO - Návštěva letního tábora u obce Kal u Pecky 

Skautský oddíl z Vrchlabí na letní měsíce připravil pro své členy pobyt ve stanovém táboře nedaleko obce Kal u Pecky.

Už samotná lesní přístupová cesta okamžitě každého přesvědčí, že civilizace je opravdu daleko. Do tohoto zapomenutého kraje vedoucí oddílu pozvali policisty s žádostí, aby účastníkům přiblížili policejní práci.

V úterý 7. srpna se pracovník Preventivně informační skupiny Jičín, společně s vedoucím Obvodního oddělení Nová Paka, vypravili na domluvené setkání. Na místě je čekalo několik překvapení. To první souviselo s nočním deštěm, který prostor mezi stany změnil v bahenní lázeň. Dětem to ale vůbec nevadilo. Oddíl těch mladších se po nástupu chystal k odchodu na výlet. V táboře zůstali kluci ve věku od dvanácti do čtrnácti let, kteří ochotně strážcům zákona pomohli z cesty přenést přivezené části výstroje a vybavení.

Druhé překvapení čekalo na policisty při dotazu vedoucího, zda si chlapci mohou vzít na setkání části uniforem. Během chvíle se ve stanu, kde se policisté připravovali na besedu, sešli kluci, kteří měli na sobě policejní trička a košile s papírovými doplňky hodnostního označení. Pro pobyt na táboře se právě tento oddíl změnil na „mladé policisty“, kteří pozorně naslouchali vyprávění opravdových strážců zákona.

V první části preventista přítomným připomněl několik základních pravidel bezpečného chování chodců a cyklistů v silničním provozu. Povídalo se také o nástrahách virtuální komunikace. Na zobecnělých příkladech přednášející skautům vysvětloval nutnost ochrany osobních údajů, které děti často neuváženě sdělují na sociálních sítích.

Ve druhé části došlo na ukázky policejního vybavení. Strážci zákona průběžně odpovídali na mnohé zvídavé dotazy pozorných posluchačů. Před rozloučením si také prohlédli vybavení vozidla pro výjezdy k mimořádným událostem. Policisté závěrem skauty pozvali na prohlídku Obvodního oddělení Nová Paka a budovy Územního odboru PČR v Jičíně.

Fotogalerie ZDE:

por. Bc. Petr Janda
08. 08. 2012

vytisknout  e-mailem