Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policisté převzali prvních 12 speciálů pro vyšetřování nehod

Vozidla z této první vlny půjdou do 4 krajů. 

Dopravní policisté ze Středočeského, Jihočeského, Moravskoslezského kraje a hl. města Prahy budou nyní moci využívat nové Volkswageny Transporter 4x4 s vestavbou veškerého vybavení nutného pro řešení dopravních nehod. Jedná se o první část obměny vozového parku, v rámci které bude mezi všechny dopravní inspektoráty a dálniční oddělení po celé České republice rozděleno celkem 60 nových vozidel. Pořízení 29 z nich je financováno z Fondu zábrany škod. Policisté je budou využívat především za účelem šetření dopravních nehod, protože tato vozidla mají speciální technické vybavení nezbytné pro dokumentaci na místě události. Zároveň jsou osazené speciálním střešním nosičem se světelnou rampou a informačními deskami, jejichž prostřednictvím mohou operativně komunikovat s řidiči projíždějících vozidel a upozorňovat je na možná rizika spojená s omezením provozu.

Ředitel Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR plk. Jiří Zlý nasazení nových vozidel do výkonu vítá a uvádí, že „tyto Trasportery mají krom technických specifikací potřebných pro vyšetřování dopravních nehod především vybavení chránící bezpečnost zasahujících policistů a projíždějících řidičů. Právě tento bezpečnostní prvek je pro nás často stěžejní, protože poskytuje policistům klid na práci a ostatním řidičům potřebné informace nutné pro bezpečný pohyb v okolí nehody“.

Dopravní policisté po celé české republice řešili za prvních 8 měsíců letošního roku více než 63 000 nehod, což je přibližně o 10 % méně než ve stejném období loňského roku. Následkům těchto nehod podlehlo 323 osob a přes 1 100 jich bylo těžce zraněno. Ačkoliv se jedná v obou případech o pokles oproti loňskému roku, tak ale i nadále budou probíhat celorepublikové dopravní akce, které budou zaměřené na nejčastější příčiny dopravních nehod – na nepřiměřenou rychlost, alkohol za volantem a nesprávný způsob jízdy.

plk. Ondřej Moravčík
tiskový odbor PP
1. října 2020

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem