Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policisté převzali ocenění za sportovní úspěchy

Při slavnostním vyhlášení Sportovce Ministerstva vnitra roku 2018, které se konalo 4. října 2018 v Kongresovém centru ČNB v Praze, byli oceněni sportovci OLYMPU, policisté a hasiči. 

Nejlepším sportovním družstvem roku 2018 je tým policejní fotbalové reprezentace, který vybojoval stříbrnou medaili na 17. policejním mistrovství Evropy ve fotbale mužů 2018 v Praze. Účast ve finále a zisk stříbra na evropském šampionátu je největším úspěchem v historii policejního fotbalu.

Nejlepšími policejními sportovci jsou Miroslav Zapletal a Klára Kalendová, kteří reprezentovali Policii ČR na 2. světových policejních hrách v Abu Dhabi 2017. Miroslav Zapletal zde vybojoval titul mistra světa ve střelbě v kategorii jednotlivců. Ke zlaté medaili přidal ještě stříbrnou, kterou získal s kolegy v soutěži družstev. Policista Zapletal patří dlouhodobě k našim nejlepším střelcům, je několikanásobným mistrem světa a Evropy i v civilních soutěžích.

Klára Kalendová soutěžila v Abu Dhabi ve dvou disciplínách – ve střelbě a v jiu-jitsu. V jiu-jitsu se ve váhové kategorii do 70 kg poměrně lehce probojovala až do finále, kde podlehla favoritce celého turnaje Holanďance Leenové. Ve střelbě se umístila v soutěži družstev na čtvrtém místě, což je ve světové konkurenci rovněž velký úspěch.

Ocenění sportovcům předali náměstek policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování Jaroslav Vild a prezident UNITOP ČR Vladislav Husák. 

Sportovcem Ministerstva vnitra roku 2018 se stal biatlonista Michal Krčmář. Druhá je rychlobruslařka Martina Sáblíková a třetí rychlobruslařka Karolína Erbanová. Do Síně slávy OLYMPU byla uvedena lyžařka Šárka Strachová. Juniorem OLYMPU je biatlonistka Markéta Davidová a Cenu ministra vnitra získal Jaroslav Soukup (více http://www.mvcr.cz/clanek/sportovcem-ministerstva-vnitra-roku-2018-je-michal-krcmar.aspx).

6. října 2018
kpt. Mgr. Petra Srnková

Odkazy do noveho okna

1 Sportovci MV

1 Sportovci MV 

Detailní náhled

2 Sportovci MV

2 Sportovci MV 

Detailní náhled

3 Sportovci MV

3 Sportovci MV 

Detailní náhled

4 Sportovci MV

4 Sportovci MV 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem