Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté převzali do užívání nové prostory

KRAJ – Policisté Odboru cizinecké policie využívají zbrusu nové prostory, které Krajské ředitelství policie Libereckého kraje získalo do užívání od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. 

Ve druhé polovině roku 2017 uzavřelo Krajské ředitelství policie Libereckého krajeÚřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových dohodu, na základě které byl realizován ojedinělý projekt, na jehož konci získala policie k užívání zbrusu nové prostory.
O nevyužívanou část budovy Odloučeného pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se sídlem v Liberci, projevilo zájem Krajské ředitelství policie Libereckého kraje. Důvodem bylo především uvolnění kapacitně a provozně nevyhovujících prostor, ve kterých doposud sídlil Odbor cizinecké policie krajského ředitelství a zároveň minimální využití prostor ze strany stávajícího majitele, tedy Odloučeného pracoviště ÚZSVM Liberec.

Oba subjekty se prostřednictvím svých zástupců dohodly na rozsahu plánované rekonstrukce, jejím financování, ale i na podmínkách výpůjčky a na dalších nezbytných součástech smluv.  Stavební práce byly zahájeny po důkladné projektové přípravě na počátku loňského roku. Rekonstrukce, ale i vybudování zcela nových prostor saturujících specifické pracovní podmínky cizineckých policistů si vyžádaly bezmála dvaceti milionové výdaje. Více jak devatenáct milionů korun bylo za stavební práce hrazeno právě Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Nejen výše poskytnutých finančních prostředků, ale i samotná myšlenka a její následná realizace se tak nesmazatelně zapsala do historie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Tento zcela unikátní počin završili zástupci jednotlivých organizací předáním budovy do užívání policii ve čtvrtek 14. ledna 2021.1 OCP.JPG

Klíče od objektu, který nyní splňuje veškeré podmínky pro specifickou činnost cizineckých policistů, ať již ve vybudování vyhovujícího sociálního zázemí, nových technických a technologických prostor, bezbariérového přístupu a míst pro veřejnost, tak také policejních cel pro krátkodobé zajištění osob či zbrojních skladů, předala řediteli Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, plk. Mgr. Vladislavu Husákovi, ředitelka Územního pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Ústí nad Labem, PhDr. Marie Ševelová.

Za dodržení všech platných hygienických opatření souvisejících s koronavirovou nákazou se slavnostního předání dále zúčastnili ředitelka Odloučeného pracoviště ÚZSVM Liberec, Ing. Edita Chládková, vedoucí oddělení Hospodářské správy Odloučeného pracoviště ÚZSVM Liberec, Martin Kafka. Za Krajské ředitelství policie Libereckého kraje náměstek ředitele pro ekonomiku, plk. Ing. Vladimír Libnar, náměstek ředitele pro vnější službu, plk. Mgr. Pavel Bartoš a vedoucí Odboru cizinecké policie, plk. Mgr. Martin Patka.
 

15. ledna 2020
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem