Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté předali zdravotníkům do první linie respirátory FFP3

KRAJ - V úterý 24. března policejní ředitel předal zdravotníkům 500 respirátorů určených pro ochranu v "první linii". 

Za účasti hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, ředitele Zdravotnické záchranné služby
MUDr. Luďka Kramáře
a technického ředitele a předsedy představenstva Krajské nemocnice v Liberci Ing. Jana Raise, předal krajský ředitel policie Libereckého kraje plk. Mgr. Vladislav Husák, 500 respirátorů primárně určených do první linie v boji proti COVIDu-19.

Zásilku pěti stovek respirátorů nejvyšší ochrany, původně určenou pro přímý výkon služby, shromáždili policisté krajského ředitelství. Vzhledem k tomu, že zdravotníci jsou denně vystavováni infekčnímu prostředí v mnohem vyšším měřítku, je snahou libereckého policejního sboru pomoci kolegům z řad Integrovaného záchranného systému poskytnutím nezbytné, nedostatkové a tolik žádané ochrany právě na ta místa, která jsou prvními a nejohroženějšími hroty na pomyslné bojové linii se zákeřnou virovou nákazou. Ochranné pomůcky tak využijí zdravotníci na sálech Krajské nemocnice v Liberci, záchranáři ve vozech první pomoci a „covidových záchrankách“ a zdravotnický personál na infekčních odděleních nemocnice v Liberci. V dalším složitém období tak budou mít alespoň částečnou reservu tolik potřebných respirátorů.1.jpg

Hejtman i ředitelé svorně poděkovali policistům za velmi důležitou výpomoc a kromě jiného také připomněli, jakou důležitou součástí lidského života v této nelehké době je být chráněn. Martin Půta vyzval občany také k tomu, aby případné přebytky ochranného materiálu v podobě respirátorů FFP3 poskytli zdravotníkům, kteří těchto ochranných pomůcek mají nedostatek, více můžete shlédnout pod tímto článkem.

Videa z předávání a poděkování policistům z řad zástupců zdravotnických organizací můžete shlédnout v odkazech pod článekm.

24. března 2020
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem