Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté poskytli první pomoc těžce zraněnému muži

LIBEREC – Hlídka dopravních policistů ještě před příjezdem zdravotníků poskytla první pomoc zraněnému muži, který silně krvácel. 

Minulý týden v pondělí 28. června odpoledne krátce před půl čtvrtou hodinou policisté na lince 158 přijali oznámení vážném blíže nespecifikovaném zranění muže ve skladových prostorech jedné společnosti v Liberci. Relaci o této události zaznamenala i hlídka libereckých dopravních policistů, která se v té době pohybovala nedaleko firmy, kde se nacházel zraněný muž. Policisté podpraporčíci David Kalous a Tomáš Pustka ani na okamžik nezaváhali, přihlásili se kolegům na Integrované operační středisko a ti je vyslali na místo.

Policisté do firmy přijeli ještě před příjezdem Zdravotnické záchranné služby a do skladových prostor v podstatě doběhli pět minut po půl čtvrté hodině. V té době se zraněný muž ležel na podlaze v tratolišti krve a bylo zcela zjevné, že masívně krvácí z levé dolní končetiny a dva zaměstnanci společnosti se snaží toto krvácení zastavit gumovým škrtidlem, což se jim bohužel příliš nedařilo. Podpraporčík Tomáš Pustka ihned ze zdravotnického batohu, který měla hlídka ve výkonu služby sebou, vytáhl škrtidlo C. A. T. (turniket), přiložil ho muži na zraněnou nohu do oblasti nad kolenem a řádně utáhl vratidlo. V tu chvíli masivní krvácení zjevně přestalo. Na místo v tomto okamžiku přijela i hlídka policistů z oddělení hlídkové služby. Všichni policisté následně zraněnému muži kontrolovali životní funkce a do příjezdu posádky Zdravotnické záchranné služby s ním komunikovali. Zhruba deset minut po půl čtvrté si ho zdravotníci převzali do své péče a následně převezli do liberecké nemocnice.

Provedeným šetřením policisté na místě zjistili, že ve skladovém prostoru společnosti řidič s vysokozdvižným vozíkem při couvání do uličky narazil do manipulačního vozíku, který řídil uvedený zraněný muž. Charakter jeho zranění a doba léčení jsou nyní předmětem probíhajícího šetření. Kriminalisté z Oddělení obecné kriminality v Liberci, kteří šetří veškeré okolnosti celé události, již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Na závěr je důležité zcela jistě vyzdvihnout aktivní přístup hlídky dopravních policistů Davida Kalouse a Tomáše Pustky, kteří sami iniciativně reagovali na relaci kolegů z Integrovaného operačního střediska a okamžitě vyjeli na místo události, kde těžce zraněnému muži poskytli první pomoc.8. 7. 2021
nprap. Dagmar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje

Odkazy do noveho okna

Zleva pprap. David Kalous a pprap. Tomáš Pustka

Zleva pprap. David Kalous a pprap. Tomáš... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem