Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté pátrali po mladíkovi se sebevražednými úmysly

LIBERECKO - Po muži, který si sedl do kolejiště před projíždějící vlak, pátralo dnes ráno několik policejních hlídek včetně psovoda. 

Krátce po desáté hodině ráno přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení od strojvedoucího osobního vlaku jedoucího na železniční trati Pardubice - Liberec, že v blízkosti před zastávkou Liberec - Pilínkov si sedl před projíždějící vlak muž. Těsně před blížícím se vlakem nakonec uskočil. Vlak začal brzdit a strojvedoucí si všiml na konci vlakové soupravy sedět na kolejích muže, který se držel za hlavu. Když vlak zastavil a strojvedoucí se k němu vydal, muž se zvedl a z místa utekl směrem do Liberce. 

Po muži začalo v blízkosti železniční trati a jejím přilehlém okolí okamžitě pátrat několik policejních hlídek včetně policejního psovoda se služebním psem, avšak muže se jim bohužel nepodařilo nikde nalézt. Na místo dorazili i drážní hasiči. Po dobu pátrací akce byl provoz na této trati zpomalen a vlaky projížděly se zvýšenou opatrností.

Informace o tom, že by došlo ke střetu s osobou v kolejišti se policistům naštěstí nepotvrdila. Policisté podrobili strojvedoucího orientační dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní. 

Nyní zůstává neznámou, proč muž takto jednal. 
 

23. 9. 2019
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem