Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Policisté oživovali muže se srdeční příhodou

České Budějovice – Včasná resuscitace zachránila muži život. (Hlasová schránka 974 221 116) 

Ve velké drama se změnila středeční hlídková činnost dvou policistů z obvodního oddělení Boršov nad Vltavou ve složení nstržm. David Piner a nstržm. Václav Švec. Ti v těchto dnech v souvislosti s opatřeními, které probíhají na sílišti Máj, posilují hlídkovou činnost tamních policistů.
 
Když před devátou hodinou večer projížděli místo poblíž křižovatky ulic E. Rošického a U Rozvodny, všimli si, že na štěrkové cestě směrem k Mladohaklovskému rybníku, stojí skupinka tří osob, které se skláněly nad ležícím mužem.  Policisté ihned zastavili vozidlo a přišli ke skupince. Zjistili, že ležící muž je v bezvědomí. Přítomní volali mobilním telefonem rychlou záchrannou službu. Telefon pak předali policistům, aby se záchrankou dále komunikovali. Policisté začali okamžitě s resuscitací. Muž byl v bezvědomí a neměl ani puls. Policisté proto s oživováním pokračovali a střídali se s přítomnými muži a to až do příjezdu rychlé záchranné služby. Zároveň přitom ještě lékaře přes mobilní telefon naváděli na místo události. Záchranáři na místo dorazili asi po deseti minutách a dále pokračovali v resuscitaci, kdy se jim podařilo muže po oživení stabilizovat. Poté jej převezli do českobudějovické nemocnice. Doktor na místě uvedl, že muž měl pravděpodobně infarkt myokardu a že by bez včasné pomoci a okamžité zahájení resuscitace zemřel. Policisté následným šetřením v nemocnici zjistili, že se jednalo o jedenapadesátiletého muže z Českobudějovicka.
 
Oběma policistům i přítomným občanům patří velké poděkování, protože svým pohotovým téměř profesionálním zásahem udrželi muže při životě. Po záchraně sebevraha na Dlouhém mostě, viz. článek: http://www.policie.cz/clanek/zachrana-zivota-prisla-v-pravy-cas.aspx je to v tomto týdnu již druhý lidský život, který policisté, tentokrát s pomocí českobudějovických občanů, v krajském městě zachránili.
 
por. Ing. Štěpánka Uhlířová, pisjc@mvcr.cz
26. července 2013

vytisknout  e-mailem