Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Policisté opět varují před internetovými podvodníky

České Budějovice - Žena "naletěla" americkému vojákovi,poslala mu více než 450 000 korun. (Hlasová schránka 974 221 116) 

Českobudějovičtí policisté opět varují veřejnost před nebezpečím internetových podvodníků. Již v minulosti jsme informovali o případech, kdy se podařilo neznámým pachatelům pod nejrůznějšími záminkami vylákat nejčastěji od důvěřivých žen peníze. Přesto, že se tyto případy opakují, našla se další žena, která takto neznámému podvodníkovi uvěřila.

Na českobudějovické policisty se v těchto dnech obrátila žena z Českobudějovicka. Policistům uvedla, že se v listopadu loňského roku seznámila na internetové seznamce s mužem, který jí napsal, že je členem amerických ozbrojených sil v Afgánistánu. Ženu dokázal přesvědčit o tom, že chce z armády odejít. Dal jí kontakt na údajného generála, který měl ženě sdělit, že muže z armády propustí, pokud pošle určitou částku peněz. Žena této historce uvěřila a postupně ve třech platbách poslala celkem v přepočtu více než 460 000 korun. V těchto dnech jí došlo, že se nejspíš stala obětí podvodu.

Policisté případ zadokumentovali a řeší jej jako případ podvodu. Po neznámém pachateli pátrají. Zároveň však varují před nebezpečím těchto internetových podvodů. Nikomu neposílejte své peníze, nikdy nevíte, s kým ve skutečnosti komunikujete. Nenechte se přesvědčit milými slovy ani sliby. Buďte obezřetní a komunikaci raději ukončete.

por. Ing. Štěpánka Uhlířová, krpc.pio@pcr.cz

15. března 2019

vytisknout  e-mailem