Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté opět dohlíželi na dopravu u Máchova jezera

ČESKOLIPSKO – V tomto týdnu probíhala další část dopravně bezpečnostních akcí v okolí Máchova jezera u Doks. 

Dopravní policisté z Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje dohlíželi na bezpečnost a plynulost silničního provozu na Českolipsku. V rámci dopravně bezpečnostní akce se policisté zaměřili zejména na plnění priorit krajského ředitelství pro rok 2019, v souvislosti s povinností poutání řidičů a spolujezdců bezpečnostními pásy, zákazem užívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek u řidičů, porušení rychlostních limitů, ale také na telefonování za jízdy či na pátrání po osobách a věcech.

V průběhu policejních kontrol v úsecích zejména silnice I. třídy číslo 38 v okolí Bezdězu, ale také v lokalitě Starých splavů, Doks a Břehyně, policisté během podvečerních hodin 17. července zkontrolovali na dvě desítky účastníků provozu. Bezmála polovina řidičů se dopustila protiprávního jednání, za nějž policisté udělili pět příkazů v celkové výši 5tisíc korun. Další tři případy byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu.
Policisté u jednoho z motorkářů naměřili v úseku, v němž platí rychlost nejvýše 90 km/h rychlost 176km/h, další dva motorkáři předjížděli na přechodu pro chodce, kdy jeden z nich přesáhl nejvyšší povolenou rychlost v úseku s limitem 90km/h o 44km/h. Další z kontrolovaných řidičů usedl za volant vozu pod vlivem omamných a psychotropních látek a dopustil se také maření výkonu úředního rozhodnutí.

I v nadcházejících dnech letních prázdnin budou policisté dohlížet na bezpečnost v dopravě zejména na exponovaných částech komunikací v rekreačních oblastech.

 

19. července 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem